Alkoçlar'ın kiracıları, Konyaaltı'ndaki halk plajına da göz dikti

Alkoçlar'ın kiracıları, Konyaaltı'ndaki halk plajına da göz dikti
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Alkoçlar'a kiralanan Konyaaltı sahil şeridinde sorunlar büyüyor. Son olarak, Alkoçlar'dan büfe kiralayan bir işletmenin, halk plajında güneşlenen insanları kovduğu ve paralı şezlongların bulunduğu alana yönlendirdiği belirtildi.


TurizmGüncel - Özel

Antalya Konyaaltı Plajının Alkoçlar'a kiralanmasının ardından bölgede sorunlar büyüyor. Son olarak, 30 numaralı büfe çalışanlarının halk plajında yüzen/güneşlenen otel misafirlerinin yanına giderek, ''Burada güneşlenemezsiniz. Kaldığınız otelin büfe ile anlaşması yok'' dediği ve insanları paralı şezlongların olduğu yere yönlendirdiği belirtildi.''BÜFELER SOLA DOĞRU KAYIYOR''

Konu ile ilgili olarak TurizmGüncel'e bilgi veren Crowne Plaza Antalya Genel Müdürü Fatih Caner, otelin halk plajına açılan tünelinin önünde büfe görevlilerinin beklediğini ve insanların bu bölgede denize girmesine izin vermediğini açıkladı. Caner, ''Alkoçlar, 30 numaralı büfenin alanını 150 metreye çıkardı. Büfe de soldaki halk plajına doğru yayıldı. Halbu ki, tahsise göre büfelerin arasında halk plajları bulunması gerekiyor. 30 nolu büfe sola doğru yayıldığı için 29 numaralı büfe de sola kaymak zorunda kalacak. Yani büfelerin kendi önlerindeki alanları değil, sollarındaki alanları işlettiği saçma bir durum ortaya çıktı.'' ifadelerini kullandı.

''HALK PLAJININ OLDUĞU ŞEKİLDE KALMASINI İSTİYORUZ''

Fatih Caner ayrıca, ''Bölgedeki oteller düşünülmeden alınmış bir karardı. Buna rağmen oranın yasal olarak işletmesini almış işletmelerle bir derdimiz yok. Otel olarak oraya şezlong da koymayacağız. Çünkü şezlong işletme hakkı söz kokusu şirkete verilmiş durumda. Biz sadece, arada bırakılan halk plajlarının bu şekilde kullanımına karşı çıkıyoruz.'' şeklinde konuştu.

''SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAKLAR''

Söz konusu alanın Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından halk plajı olarak ayrıldığını kaydeden Caner, büfelerin tahsisi kötüye kullandığını ve konuyla ilgili olarak suç duyurusunda bulanacaklarını açıkladı.

Alkoçlar'a tahsis edilen sahil bandında büyüklü-küçüklü 25-30 bulunduğuna dikkat çeken Fatih Caner, soruna bir an önce çözüm bulunması gerektiğini, bölgedeki otellerin ve bu otellerde konaklayan misafirlerin büyük sorunlarla karşı karşıya kaldığını ifade etti.

''TEHDİT VE HAKARET SUÇLAMASI''

Crowne Plaza güvenlik görevlileri ise, vatandaşları halk plajından çıkaran 30 numaralı büfe çalışanları tarafından tehdit edildikleri ve hakarete uğradıkları gerekçesiyle emniyete şikayette bulundu.Bu Haber 23.07.2018 - 11:29:48 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
 • ismail caney - 15.05.2019 - 08:35

  otellerin parasımı yok kiralasın kendi işletmesine sezlong alanını.

 • turizm bakanına iletiniz lütfen - 26.07.2018 - 11:12

  SAYIN Bakana Öneriler sunmalısınız. Boş toplantı olana kadar bakanın eline projeler öneriler olan dosyaları vermelisiniz. Ne gibi mesela? 1*- Expo 2016 Alanı atıl durumda bir an önce bu alan Özelleştirilmeli Yap İşlet Devret Modeli ile Özel sektör tarafından Alternatif Turizm Alanı olarak Hayata Geçirilmelidir. İçerisine ne yapılabilir? Modern En Yeni Sistem ile Aquapark, Küçük Disneyland, Ata Binme, Atıcılık, Okçuluk, Poligan, Go Kart, Konser Alanı, Yapılmalıdır. Özel Sektor tarafından ısletılmelıdır. 2*- Bakanlık olarak artık yeni otel teşviği verilimemelidir... Personele Teşvik verilmelidir. Eğitilmesine Yabancı Dil öğrenmesine Teşvik verilmelidir. 3*- Turiste teşvik verilmelidir, İlk defa ülkemize gelecek olan turistlere devlet Olarak kişi başı 300 TL Günlük Tur Ödeneği vermelidir. Bunu Acenteler aracılığı ile Acenteler ile gelenlere verilmelidir. 4*- Yurt dışında reklam veren Operatorlerımıze Acentelerımıze Otellerımıze Reklam destegı verılmelıdır. 1 mılyon dolarlık A acentesı reklam verıyor ıse 1 mılyon dolar da devlet desteklesın... Reklam ıcerıgınde Bellı Baslı Turıstık alanların resımlerı ısımlerı gecmesı kosulu ıle.. 5*- Çin Hindistan Pazarına Ağırlık Verilmelidir, THY olarak ÇİNE karşılıklı Seferler konulmalı var olan sefer sayısı artırılmalıdır. ÇİN li turist Gezen turisttir, ÜLkenin tamammına katkısı olandır, Tarihi yerleri severler gezerler, yerler içerler. Bu tuirst kesimine de ihtiyacımız vardır. 2023 turist sayısına ulaşmak için mutlaka ÇİN e sahip olmalıyız... BAşkanımız Bakanımız ÇİN e ziyarette bulunmalıdır... ÇİN ticaret Ham madde Turist açısından ülkemiz için çok önemlidir. 6*- Türkiye Genelinde 500.000 Adetlik araç sahibi olan Araç Kiralama Şirketlerini tek çatı altında toplamak gerekmektedir. BAşı Boş bir sektör olarak sorunlar çıkmaktadır. Kan davaları yüzünden yüzlerce rent a car firması batmak üzeredir. Devlet olarak TÜRKİYE OTO KİRALAMACILAR BİRLİĞİ KURULMALIDIR. Başta AKKDER olmak üzere diğer rent a car dernekleri Ankaraya çagrılmalı ve bir bakanlığa bağlanmalıdır bu sektör... 7*- Antalya"da kıyı sahilini işleten otellerin sahilleri düzenlenmelidir Yerel halk içinde sahiller yapılmalıdır.

 • KUNDU SAHİLİ KİME AİT? - 24.07.2018 - 03:02

  KUNDU SAHİLİ BOYUNCA OTELLER SAHİLİ PARSEL PARSEL AKSU BELEDIYESINDEN PARSELLEMIS DURUMDA. AYNI DURUM KUNDU DA GECERLI HALKIN GIREBILECEGI DENIZ YOK ORTADA? HERYER OTELLETE DEVREDILMIS HALK GIREMIYOR

 • Misafir - 24.07.2018 - 12:05

  Sayın Antalyalı yazısını yazan arkadaş; Hangi otele misafir gelirsek gelelim bizler Türk vatandaşı veya Yabancı misafir olarak bu plajlardan faydalanmak için bir bedel ödemek zorundamı kalacağız?Sizler yazdığınız yazının cevabını vatandaş olarak bize verin.

 • Antalyalı... - 23.07.2018 - 06:17

  Kıyı Kanunu’na (3621 sayılı) göre kıyı çizgisi ile kıyı kenar çizgisi arasında kalan alanlar, devletin hüküm ve tasarrufu altındadır ve özel mülkiyete konu olamaz. yani otellerde kullanamaz HALK"a aittir. sanırım bu konu sonunda izleyin takip edin bu otele ceza bile yazarlar ama sahili işleten firma ayakta durur. takipte kalın

 • Konyaaltı otelci - 23.07.2018 - 03:38

  Sayın bakanımız mehmet Ersoy"un bu soruna bir çözüm bulmasını bekliyoruz. Hem oteller hem de müşteriler mağdurç

 • Rezillik - 23.07.2018 - 03:35

  Sırf bir şirket menfaat sağlayacak diye koca Konyaaltı sahilini bu hale getirdiler. Bir de turizm hedeflerinden bahsediliyor, yazık.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.