Ali Güreli iddiaları reddetti, 'mahkeme devam ediyor' dedi

Ali Güreli iddiaları reddetti, 'mahkeme devam ediyor' dedi

Tahsisi iptal edilen araziyi İngiliz şirkete sattığı haberleri ile gündeme gelen Ali Güreli, konuya ilişkin açıklama yaptı. İddiaları reddeden Ali Güreli, davanın devam ettiği ve davaya ilişkin henüz  bir hükmün kurulmadığını ifade etti.


Çağdaş sanat fuarı Contemporary Istanbul'un Başkanı ve TTYD Başkan Yardımcısı Ali Güreli Bodrum-Türkbükü'ndeki tahsisi iptal edilen araziyi İngiliz şirkete sattığı haberlerine ilişkin açıklama yaptı. 

Yapılan haberlerin hukuki gerçeklikle bağdaşmadığını belirten Ali Güreli, ''Gerek turizm sektörü gerekse kamuoyu tarafından bilindiği üzere, Türk turizminin ve çağdaş sanatının ülkemizde gelişmesi ve tanıtılması amacıyla yıllardır çaba sarfeden, bu uğurda önde gelen çeşitli meslek kuruluşlarının kuruluşu aşamasından itibaren öncülüğünü yapmayı görev edinmiş evrensel iş yapma etiklerine saygı duyan bir iş insanı ve sanat gönüllüsü olmakla gurur duyan bir insanım.'' dedi.

Haberlerin mahkemeleri baskı altına alma sonucunu doğurabileceğini ileri süren Ali Güreli, ''Fakat bu konuda tarafımca ve dava dosyasında saklı olan bilgileri açıklamak hakkına yukarıda belirttiğim nedenden ötürü sahip değilim. Sadece bir kere daha verdiğiniz haberin esastan yanlış olduğunu ve davanın devam etmekte olduğunu, herhangi bir hükmün henüz kurulmadığını ifadeyle yetiniyorum. Bundan fazlası devam eden sürece müdahale ve dava dosyasını  ve mahkemeyi etkilemek maksadını matuftur.'' ifadelerini kullandı. 

Haberin öz ve sunuş açısından yargılama sürecinin sonuçlandığı intibahı yarattığını ve  kendisi ile ailesinin itibarını hedeflediğini ileri süren Ali Güreli, ‘’Davanın diğer tarafınca verilen yanlı bilgiler neticesinde ilgili mahkeme kararından bir yıla yakın bir süre sonra ve dosyanın Bölge Adliye Mahkemesi’nde inceleme altına alınması döneminde bu haberin yazılmasının karar arifesinde bağımsız ve tarafsız Türk Mahkemelerini baskı altına alma amacına hizmet ettiği de açık bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır.'' ifadelerini kullandı. Bu Haber 09.03.2020 - 09:04:59 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.