Ali Bilir’den ihale iddialarına yanıt

Ali Bilir’den ihale iddialarına yanıt

Ak Partili Çorum Belediyesinden 1,6 milyon liralık ihale aldığı haberleriyle gündeme gelen Ali Bilir, Turizm Güncel’e açıklamalarda bulundu.


Turizm Güncel

Cumhuriyet gazetesinde çıkan haberde, Ali Bilir’in sahibi olduğu Bilir Turizm ve Danışmanlık Şirketinin Çorum Belediyesi’nin 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü Anma Etkinlikleri ihalesini 1 milyon 649 bin liraya aldığı belirtilmiş, Bilir Turizm’in kamu kurum ve kuruluşlarından 8 yılda 100 ihale aldığı ileri sürülmüştü.

Konuyla ilgili Turizm Güncel’e açıklamalarda bulunan Ali Bilir, şirket olarak birçok kamu kurum ve kuruluşundan ihale aldıklarını, ihale aldıkları belediyeler arasında CHP’li belediyelerin de olduğunu belirtti. Bilir, “Hatta CHP’li belediyelerden aldığım ihale sayısı Ak Partili belediyelerden aldığımdan daha fazladır.” dedi

“Tahminlerim var”

Söz konusu haberlerin neden servis edildiğini anlayamadığını kaydeden Ali Bilir, “2022 yılında Ak Parti Beykoz ilçe örgütünün kuruluşunda görev aldım. Sonrasında 2009 yılına kadar Beykoz Belediye Meclis Üyeliği yaptım. 2012 yılından itibaren de Ak Parti ile bir bağım kalmadı. ” dedi.

Ali Bilir, bu tür haberlerin neden ve kim tarafından gündeme getirildiği ile ilgili ise, “Bunu bilmiyorum. Ancak tahminlerim var. Mesela ticaretteki rakiplerim olabilir. Bir şirketin kamu ihalelerine girmesinden daha doğal ne olabilir? Kaldı ki bu ihaleler Kamu İhale Kanununa tabi, kurallar var. ‘Al bu ihaleyi sana veriyorum’ diyemez kimse.” ifadelerini kullandı.

Ak Partili olmam ticarette hiçbir avantaj sağlamadı

Peki Ak Partili kimliği ya da TÜRSAB Yönetim kurulu üyesi olması Bilir’e ticarette avantaj sağlıyor mu? Bilir bu konuda, “Hiçbir avantajı olmadı. Hatta kayıp yaşadım. Türkiye’de tüm sorunlar bitti de mi ben konuşuluyorum. Milyarlarca liralık ihaleler yapılıyor, alınıyor, veriliyor. Neden benim şirketimin aldığı sıradan bir ihale gündeme getiriliyor?” açıklamasını yaptı.Bu Haber 14.07.2022 - 19:34:05 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.