AKTOB'dan WTM raporu: İngiltere seyahat pazarı için neler yapılmalı?

AKTOB'dan WTM raporu: İngiltere seyahat pazarı için neler yapılmalı?
Akdeniz Tuistik Otelciler Birliği, WTM Londra Fuarı sonrası İngiltere seyahat pazarını ele alan bir rapor hazırladı. Raporda, Antalya bölgesinde ingiltere pazarının gelişmesi için neler yapılması gerektiğine dair öneriler de yer aldı.


TurizmGüncel

AKTOB'un İngiltere turizm pazarını analiz eden raporunda öne çıkan başlıklar şöyle:

*2015 yılına kıyasla % 8 düşüş gösteren iş gezileri hariç olmak üzere 2016'daki ziyaretlerin her amaca yönelik olarak arttığını göstermektedir. Çeşitli amaçlarla seyahat edenler, en az harcama yaparken, tatil için yurtdışına çıkışlarda en fazla harcama gerçekleşti. 2015 yılı 26,3 milyar sterline kıyasla toplam 30,1 milyar sterlin (toplamın% 69'u) tatil& eğlence amaçlı gezilerde harcandı.*Ortalama olarak, Kuzey Amerika ziyaretleri, Avrupa'ya (13,7 gece) göre daha uzun ve "Diğer Ülkeler" de Avrupa ve Kuzey Amerika dışındaki (21,1 gece) en uzun geceleme gerçekleşti. "Diğer Ülkeleri" ziyaret eden İngiltere sakinleri ortalama günlük £ 51 harcadı ve genel olarak ortalama bir konaklama süresince 1.077 sterlin harcadı. Bu, ziyaret başına ortalama harcama yapılan Avrupa gezileriyle karşılaştırıldığında £ 484 (günlük ortalama harcama £ 60) idi.

*Ziyaretlerin ortalama en uzun olduğu ülke 39 gece Avustralya idi. Ziyaret başına harcama, ayrıca Avustralya'da en yüksek 1.957 dolardı ve günlük ortalama harcama £ 50. Günlük en yüksek harcama, ziyaret başına ortalama 757 £ harcama yapan ve günlük 104 £ ile Avusturya’da gerçekleşti.

*Birleşik Krallık ziyaretçilerinin toplam harcamaları en fazla olan beş ülke, İrlanda'nın Yunanistan ile yer değiştirmesi haricinde, en çok ziyaret edilen beş ülke ile hemen hemen aynı.

*Bunun nedeni, İrlanda Cumhuriyetine yapılan ziyaretlerin daha yüksek bir oranının (% 40) arkadaşlarını ve ailesini ziyaret etmek olması ve bu ziyaretlerin daha düşük harcamaları kaydetme eğiliminde olmasıdır.

*İspanya harcama için en iyi ülke olmayı sürdürdü. İngiltere sakinleri, İngiltere'de yaşayanların yurtdışında yaptıkları harcamaların% 18'ini oluşturan 2016'da İspanya'ya 7,9 milyar sterlin harcadı. İspanya'da toplam harcama, 2015 yılına kıyasla% 23 arttı; 45 yaşın üzerindeki nüfus yarısından fazlası (% 55) harcadı. ABD, 2016 yılında 2015 yılına kadar % 5 artışla 4.8 milyar sterline ulaştı.*ABD, 2016 yılında 2015 yılına kadar % 5 artışla 4.8 milyar sterline ulaştı.

*Birleşik Krallığın Türkiye’deki pazar payı Antalya’da ise % 5,4. Pazarın hacmi düşünüldüğünde, bu pazara yönelik çalışmaların hız kazanması gerekli olduğu görülmektedir.

*AKTOB Başkanı Dr. Erkan YAĞCI, Almanya ve Rusya Federasyonu’nun yanında güçlü bir 3. Pazar olarak Birleşik Krallığın olması gerektiğini söyleyerek WTM’de temaslarda bulunmuştur.

*İngiliz turistlerin Türkiye’de en çok tercih ettiği destinasyon Muğla bölgesi aynı zamanda ikinci konutta tercih edilen bir bölge konumunda.NELER YAPILMALI?

*Birleşik Krallık’ın seyahat hacmi düşünüldüğünde yan pazar olarak değil ana pazar olarak değerlendirilmeli.

*Golf ve Futbol turizminin geliştirilmesi yönünde destekler artırılmalı.

*Özellikle Antalya Bölgesi’ne direkt tarifeli seferler konulmalı.

*Turizmi destekleyen yan ürünlerin geliştirilmesi yönünde teşvikler olmalı.

*Doğa sporları ve doğa turizmine destekler artırılmalı. Bu alanlarda yapılacak projelere teşvikler verilmeli.

*Aile konseptine yönelik tanıtımlar artırılmalı.

Bu Haber 20.11.2017 - 13:37:28 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.