Akra Hotels 'Türkiye'nin en iyi iş vereni' seçildi

Akra Hotels 'Türkiye'nin en iyi iş vereni' seçildi

Akra Hotels olan Great Place to Work Turkey tarafından hazırlanan Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2023 listesine tekrar girdi.


BHM Otelcilik bünyesinde yer alan Akra Hotels, işyeri kültüründe küresel otorite olan Great Place to Work Turkey tarafından hazırlanan Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2023 listesine tekrar girmeyi başardı.

Global çapta kurum kültürü ve çalışan deneyimi konusunda otorite olarak kabul edilen Great Place To Work’ün gerçekleştirdiği analizler ile her yıl açıklanan ve çalışan deneyimi konusunda fark yaratan şirketlerden oluşan Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2023 Listesi açıklandı.

Araştırmaya dahil olan şirketler arasında Akra Hotels ilk adım olarak Great Place To Work Global standartlarını karşılayarak Great Place To Work Sertifikasını almaya hak kazandı. Bir sonraki aşamada Great Place To Work tarafından açıklanan Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2023 listesinde Akra Hotels, 500-1.000 çalışan sayısı kategorisinde dördüncü sırada yer alarak 'Türkiye’nin En İyi İşvereni' unvanının sahibi oldu.

Great Place To Work tarafından global standartlarda gerçekleştirilen araştırma, Trust Index adı verilen anonim anket uygulaması, Akra Hotels çalışanlarının deneyimleri hakkında geri bildirimlerinin toplanması ve Great Place To Work For All metodolojisine dayanan Güven, Etkin Liderlik, Değerler, Çalışan Potansiyelinin Yükseltilmesi ve İnovasyon alanlarında şirket uygulamalarının değerlendirilmesini kapsıyor.

2022 yılının başında “Harika Bir İş yeri Sertifikası”na sahip olan Akra Hotels, aynı yıl “En İyi İşveren 500-1000 Çalışan’’ kategorisinde Türkiye üçüncülüğünü, “Kadınlar için Harika İşyerleri” kategorisinde Türkiye ikinciliğini ve Avrupa’nın En İyi İşverenleri listesinde yer alma başarılarını elde etmişti.

Ödülle ilgili olarak değerlendirmelerini paylaşan BHM Grup İnsan Kıymetleri Direktörü İbrahim Hakan Yılmaz, “Emin adımlarla sürdürdüğümüz kurumsal gelişim yolculuğumuzda tüm başarılarımızın kaynağında takımlarımız ve onu oluşturan çalışanlarımız var. İşimizin temeli olan hizmeti ve değeri üreten, misafir memnuniyetinin en önemli unsuru olan çalışanlarımıza verdiğimiz değer gereği Akra Hotels işveren markamızın bir parçası olduklarını onlara hissettirmek ve onların memnuniyetini sağlamak bizim için esastır. İnsan odaklı yaklaşımımızla Akra Hotels’de her çalışanımızı bir yetenek olarak görmek ve onları geleceğe taşımak temel ilkelerimiz arasında yer alır. Çalışanlarımıza önkoşulsuz ve şartsız, gelişim fırsatları sunmak üzere yapılandırılmış programlarımızla geleceğin yönetici ve liderlerini yetiştiriyoruz. İş birliği, etkin iletişim ve takdir kültürü gibi alanlarda sürdürülebilir uygulamalarla çalışan bağlılığını artırmayı hedefliyoruz. Akra Hotels olarak yerel değerlerden güç alan, yenilikçi ve saygın bir şirketler grubu olmayı sürdürebilme vizyonunu ve şirketlerimizde adil, güvenilir ve duyarlı bir çalışma ortamını hayata geçirmemizde başarımızı çalışanlarımızın adanmışlığına ve kültürümüze sahip çıkmalarına borçluyuz. Akra Hotels olarak çalışanlarımızın aklına katkı sağlamaya, kalbine dokunmaya, elinden tutmaya ve daha nice başarılara hep birlikte imza atmaya devam edeceğiz.” dedi.Bu Haber 16.05.2023 - 13:31:50 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.