Ahmet Sönmez: Yatırımlarımız sürecek, 2017'de yüzde 20 büyüyeceğiz

Ahmet Sönmez: Yatırımlarımız sürecek, 2017'de yüzde 20 büyüyeceğiz
Setur, 2017 yılındaki ilk büyük turizm yatırımını, İstanbul Anadolu Yakası’nda Bağdat Caddesi'nin Suadiye lokasyonunda açtığı yeni şubesiyle hayata geçirdi. Setur Genel Müdürü Ahmet Sönmez, açılış vesilesiyle Setur'un 2017 hedefini de açıkladı.Setur, yeni şubesini İstanbul’un Bağdat Caddesi’nde resmen hizmete açtı. Yurt içinde 43 yetkili satış acentesi, 250’ye yakın sanal acentesi ve yurt dışında da 90 iş ortağıyla 52 yıldır turizm sektöründe hizmet veren Setur, yeni şubesinde otel, yurt içi kültür turları, yurt dışı turlar, kişiye özel turlar, cruise, bilet, hizmetlerini haftanın 7 günü müşterilerine ulaştıracak.

Koç Holding Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı Tamer Haşimoğlu, Koç Holding eski CEO’su Turgay Durak, Arçelik Pazarlama Direktörü Mehmet Tüfekçi, Costa Cruises Türkiye Müdürü Ercan Abitağaoğlu, Robinson Hotels Çamyuva Genel Müdürü Tuna Özgelen, Robinson Hotels Satış ve Pazarlama Müdürü Yasemin Demircan ve turizm sektöründen pek çok tanınmış ismin katılımıyla gerçekleştirilen açılışta konuşan Setur Genel Müdürü Ahmet Sönmez, 2017’ye Türk turizmine yeni yatırımlar yapacaklarını açıkladı.

'2016'YI İYİ KAPATTIK, 2017'DE YENİ YATIRIMLARLA YÜZDE 20 BÜYÜYECEĞİZ'

“2016 yılı turizm sektörü açısından oldukça zorlayıcı geçse de Setur olarak güvenilir hizmet anlayışımız ve her kitleye hitap edebilen geniş ürün portföyümüz sayesinde yılı önemli bir büyümeyle kapattık.'' diyen Ahmet Sönmez,  konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

''2016’yı tüm olumsuzluklara rağmen iyi kapattık, yeni yatırımlarla 2017’de ise yüzde 20 büyüyeceğiz. Sektörün de 2017 yılında bir toparlanma yaşayarak büyüyeceğini öngörüyoruz. Bu büyümeyi desteklemek için 2017 yılına yönelik olarak planladığımız yatırımların ilkini bugün hayata geçirebildiğimiz için çok mutluyuz. İstanbul’daki 3'üncü, Türkiye’deki 5'inci şubemizi Anadolu yakasının incisi Bağdat Caddesi’nde açıyoruz. Yeni şubemiz hem bu bölgeye hareket getirecek hem de bölgedeki misafirlerimize çok nezih bir ortamda tatil ve diğer ihtiyaçlarını karşılama imkânı sunacak.”Setur geçen yıl da yeni markası Setur Select’i lanse ederek kişiye özel seyahate yeni bir yaklaşım getirmiş, online kanalı setur.com.tr'yi dijital teknolojinin son imkanları ile yenilemişti.

Suadiye şubesi hafta içi ve cumartesi günleri 09.00-22.00, pazar günü ise 11.00-17.00 saatleri arasında hizmet verecek. Şubede hafta sonlarına özel dikkat çekici etkinlikler de planlanıyor.
Bu Haber 16.05.2017 - 13:20:25 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.