Ahmet Körükçü: THY slot sayısını arttırırsa Çin'den 1 milyon turist gelir

Ahmet Körükçü: THY slot sayısını arttırırsa Çin'den 1 milyon turist gelir
Dorak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Körükçü, Çin'den Türkiye tatil satışı yapan acentelerin koltuk sıkıntısı çektiğini belirtti.Dorak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Körükçü, Çinli turistlerin Türkiye'ye büyük ilgi duyduğunu ancak Türkiye satışı yapan acentelerin uçak bulmakta zorlandığını söyledi. Sabah'tan Betül Alakent'e konuşan Körükçü, ''THY uçağı doldurma endişesi taşıdığı için Avrupa aktarmalı satışlar yapıyor. Bu da acentelerin koltuk bulmasını zorlaştırıyor. THY ile görüştük. Türkiye kontenjanını artırmasını talep ettik. Bu yönde çalışmalara başladılar"  dedi.

''2020'DE 1 MİLYONA ÇIAKBİLİR''

Uçak sorununun çözülmesi durumunda Çin'den 2018'de 300-500 bin turist geleceğini iddia eden Körükçü, THY'nin slot sayısını arttırmasıyla birlikte bu sayının 2020'de 1 milyona çıkacağını söyledi.

''2018'DE ÇİNLİ TURİST SAYISININ İKİ KATINA ÇIKARACAĞIZ''

Konuyla ilgili olarak değerlendirme yapan Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Temurci ise, Çin ve Türkiye liderleri arasında yapılan görüşmelerin sonuç vermeye başladığını kaydetti. 2018'de Çin'den gelen ziyaretçi sayısını en az iki katına çıkarmayı hedeflediklerini ifade eden Temurci, Çin'de bu yılın eylül ayında çalıştay, 2018 yılında ise tüm sektörün katılımıyla büyük bir tanıtım kampanyası yapacakları bilgisini verdi.

ONUR AIR PLANLAMA YAPIYOR

Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun ise,  Çin'den geçen yıl slot aldıklarını Çinlilerin Türkiye'ye gitmeme kararı nedeniyle uçuşları ertelediklerini belirtti. Tosun, 2018'in Çin'de ''Türkiye Turizm Yılı'' ilan edilmesiyle birlikte yeniden planlamalara başladıklarını aktardı.Bu Haber 03.09.2017 - 11:16:23 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • ahmet - 04.09.2017 - 09:18

    ucak var yalan konusma !!! kendi cebini dusundugun icin olmadik sebebler bulma !!!

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.