Bodrum turizmde radikal değişikliğe gidiyor

Bodrum turizmde radikal değişikliğe gidiyor

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum'un bundan sonra fuarlarda değil spsyal medyada tanıtılacağını açıkladı.


Kültür ve Turizm Bakanlığı, TÜRSAB, Bodrum Belediyesi ve Sosyal Medya Kampüsü'nün destekleriyle bu yıl “Yerel düşünüp küresel uygulama” mottosuyla düzenlenen "Dijital Turizm Zirvesi 2019" toplantısında konuşan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum'un bundan böyle fuarlarda değil, sosyal medyada tanıtılacağını söyledi. Başkan Aras, "Önce belediyeyi dijitalleştireceğiz, daha sonra 'Akıllı Kent Bodrum' projesini hayata geçireceğiz" dedi.

''BODRUM'DA TURİZMİN ÖNÜNDE ENGELLER VAR''

Dijital Turizm Zirvesi'nde bir konuşma yapan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras,Türkiye'nin İstanbul'dan sonra en fazla tanınan destinasyonu olan Bodrum'da, turizmin önünde çok ciddi engeller olduğunu belirterek "Bodrum'da görüntü kirliliği, kaçak yapılar, hanutçuluk, işgaliye, altyapı sorunları almış başını gidiyor. Böyle bir ortamda hala turizm yapabilen siz değerli turizmcileri yürekten kutluyorum" dedi.

''TURİST BODRUM'DA HAYAL KIRILIĞINA UĞRUYOR''

Bodrum'un birçok sorununun olduğuna dikkat çeken Aras, ''Aslında çarptık o buzdağına ama henüz batmadık. O nedenle nasıl tanıtım yaparsak yapalım, şu anda yaptığımız tanıtımları karşılayacak bir görüntüye sahip değiliz. Turist, Bodrum'da hayal kırıklığına uğruyor ve hatta memleketinde yaptığı olumsuz reklamla, gelecek olanların da önünü kapatıyor." ifadelerini kullandı.

''ÇOK ÖZEL DÜNYA FUARLARININ DIŞINDAKİ FUARLARA KATILMAYACAĞIZ''

Bodrum'a gelen her turistin, Bodrum'un dijitalleşen dünyadaki turizm elçileri olması gerektiğini söyleyen Aras, bu süreçte fuarlarla sınırlı kalan uluslararası tanıtım faaliyetlerini nasıl dijital platforma taşıyacaklarını da anlattı. Başkan Aras, " Bodrum'da yerel değerler, tarih, kültür, denizcilik var. Oysa bu fuarlarda bunların hiçbiri lanse edilmiyor. Tamamen boşa harcanan para olarak görüyorum. O bütçenin çok daha azıyla sosyal medyada Bodrum'u milyonlarca kişiye tanıtabiliriz. Artık insanların tercihi değişti. Çok özel dünya fuarları dışında biz bütçemizi dijital pazarlamaya ayırmak durumundayız."dedi.

BAĞLIKAYA: BODRUMSUZ BİR TURİZM DÜŞÜNÜLEMEZ

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya ise " Bodrum'suz bir turizm düşünülemez. Koyları, yatçılığı ve uluslararası düğün organizasyonları ile çok önemli bir destinasyon. Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın içten özeleştirisi, Bodrum'da bundan böyle her şeyin çok daha güzel olacağının işaretini verdi. Kendisini kutluyorum" ifadelerini kullandı. Bağlıkaya, TÜRSAB olarak Bilişim Vakfı ile sektörün dijitalleşmesi üzerine bir çalışma yaptıklarını ve bunun sunumunu 14 Mayısta İstanbul'da gerçekleştireceklerini belirterek "Global dijitalleşmenin en haşin hissedildiği sektör, turizm. Çünkü dünyanın en büyük devleri, bizim sektörümüzle uğraşıyor. Dijitalleşmeye sektör olarak ivedi şekilde ayak uydurmamız gerekiyor." şeklinde konuştu.Bu Haber 13.05.2019 - 09:38:02 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.