Ahmet Aras’tan Ali Ağaoğlu’na: Size bu hakkı kim verdi?

Ahmet Aras’tan Ali Ağaoğlu’na: Size bu hakkı kim verdi?
Bodrum’a 30 bin kişilik inşaat projesi yapacağını açıklayan Ali Ağaoğlu’na Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’tan sert eleştiri geldi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum’a 8 milyar lira yatırımla 30 bin kişilik yeni kasaba kuracağını açıklayan Ali Ağaoğlu’na sert eleştirilerde bulundu.

Söz konusu projenin 1700 futbol sahası büyüklüğünde olacağını ve Bodrum’un yüzölçümünün yüzde 1.8’ine denk geldiğini ifade eden Ahmet Aras, “Peki bu akıl almaz boyutlardaki projenizin aynı boyutlardaki su ihtiyacı ve kanalizasyon tahliyesi başta olmak üzere bölgemize oluşturacağı devasa yükler ile doğal hasarlar ne olacak?” ifadelerini kullandı.

Söz konusu proje alanının Milas’ta olduğunu belirten Ahmet Aras, “Bodrum markasını kullanma hakkını, size kim verdi?” dedi.

Aras’ın açıklamasının tamamı şöyle:

“Bugün hepinizin huzurunda “Milas sınırları” içinde gerçekleştirmeye hazırlandığı 30 bin kişilik inşaat projesini “Milyon dolarlar ödemeden Bodrum gibi eşsiz bir lokasyonda erişilebilir fiyatlarla lüks bir yaşam” sloganıyla pazarlamaya hazırlanan sayın Ali Ağaoğlu’na seslenmek istiyorum. Ali bey, Bodrum’un toplam yüzölçümünün %1,8’ine denk gelen ve 1700 futbol sahası büyüklüğündeki malum projenizle ilgili Bloomberg HT’de yaptığınız açıklamada 8 milyar TL’ye gerçekleştireceğiniz bu projeden 20 milyar TL gelir elde edeceğinizi söylemişsiniz.

Peki bu akıl almaz boyutlardaki projenizin aynı boyutlardaki su ihtiyacı ve kanalizasyon tahliyesi başta olmak üzere bölgemize oluşturacağı devasa yükler ile doğal hasarlar ne olacak?

Yoksa siz 12 milyar TL kazanın diye, milyonlarca metrekarelik inşaat alanınıza halkın parasıyla altyapı sağlanmasını mı bekliyorsunuz? Diyelim ki sağlandı… Su konusu ne olacak? Mevcut haliyle Bodrum’a yetmeyen su kaynaklarımızı, bin 700 futbol sahası büyüklüğündeki projenizin sayenizde tamamen unutmayı kabul edeceğimizi mi düşünüyorsunuz? Ayrıca, Milas sınırları içindeki projeniz için Bodrum markasını kullanma hakkını, size kim verdi? Özetle Ali Bey, Bodrum’un Belediyesi, Başkanı ve Halkı olarak, projenize de Bodrum markamızı kullanmanıza da karşıyız çünkü, sizin 12 milyar TL’lik kazanç hayalinizin ağır sonuçlarına evet diyen, Bodrumluyum diyemez."Bu Haber 27.09.2021 - 08:47:41 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.