AHL'nin İstanbul Havalimanı'na taşınmasına başlandı

AHL'nin İstanbul Havalimanı'na taşınmasına başlandı

Atatürk Havalimanı’nın İstanbul Havalimanı’na taşınmasına başlandı. Bu gece 03.00’te başlayan taşınma, 6 Nisan gece yarısına kadar sürecek.


‘Büyük Göç’ olarak adlandırılan Atatürk Havalimanı’nın İstanbul Havalimanı’na taşınmasına başlandı. 6 Nisan Cumartesi saat 23,59’a kadar sürmesi planlanan taşınmada, iki havalimanı arasında 700 TIR seferi yapılacağı açıklandı. İstanbul Havalimanı’nda görev yapan 700 operasyonel araç da taşınma sürecinde İstanbul Havalimanı’na nakledilecek. Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na nakledilecek toplam malzemenin ise 47 bin 300 ton olduğu kaydedildi.

1.800 civarında personelin görev aldığı taşınma sırasında, Atatürk Havalimanı ile Mahmutbey Batı Kavşağı istikameti 5 Nisan'da saat 22.00 ila 6 Nisan saat 23.59'da 26 saat süreyle trafiğe kapatılacak. Mahmutbey Batı Kavşağı ile İstanbul Havalimanı istikameti 5 Nisan saat 22.00 ile 6 Nisan saat 10.00 arası 12 saat trafiğe kapalı olacak. İstanbul Havalimanı ile Atatürk Havalimanı arasındaki Kuzey Marmara Otoyolu ile Basın Ekspress yolu, Mahmutbey Batı Kavşağı ile Yeşilköy Havuzlu Kavşağı istikametinde 6 Nisan saat 01.00 ila 6 Nisan saat sabah 10.00’a kadar 9 saat trafiğe kapatılacak. Yavuz Sultan Selim ve Kuzey Marmara Otoyolu'nun Reşadiye Kavşağı ile Yassıören Kavşağı istikametinde 5 Nisan Cuma günü saat 22.00 ile 6 Nisan Cumartesi günü saat 10.00'a kadar gidiş ve geliş yönünde 12 saat süreyle trafiğe kapatılacak.

Şimdiye ISL IATA koduyla temsil edilen İstanbul Havalimanı, taşınmanın ardından IST koduyla operasyon yapacak. Atatürk Havalimanı ise ISL koduyla kargo ve VIP yolcu uçaklarına hizmet verecek.

Öte yandan, Türk Hava Yolları’nın uçakları boş bir şekilde Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na inmeye başladı. aşınma planı kapsamında THY’nin filosunda bulunan uçakların yolcusuz bir şekilde İstanbul Havalimanı’na gelmesi hedeflenmişti. Bu kapsamda gece yarısından itibaren Atatürk Havalimanı’ndan kalkan uçaklar yolcusuz şekilde İstanbul Havalimanı’na geliyor.Bu Haber 05.04.2019 - 09:22:46 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.