Türk turizm şirketine Hollandalı ortak

Türk turizm şirketine Hollandalı ortak
Türkiye’nin köklü online rezervasyon portallarından BiletBank’a Hollandalı merkezli ortak geldi.

BiletBank’ı bünyesinde barındıran Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş.’nin ortak kontrolü, AER Picasso Holdings LLC arcılığıyla Hollanda merkezli AERTICKET International Conso Holding GmbH tarafından devralındı. Devre ilişkin anlaşma, Rekabet Kurumu’nun kararıyla onaylandı.

Merkezi Hollanda olan Aerticket, Almanya'nın en büyük bağımsız B2B servis sağlayıcısı durumunda. Hava yolu şirketleri, seyahat centeleri ve diğer servis sağlayıcılarla partner olan şirket, BiletBank'ın ortağı oldu.

Sektörün en önemli firmalarından

1982’de Mustafa Oğuz Akdeniz tarafından kurulan Akdeniz Pe-Tur seyahat acentesi 1991 yılında IATA üyesi oldu. 2008 yılında ise Akdeniz Pe-Tur, online platform BiletBank markasını kurdu. Yüzde 100 Türk sermayesi ve Türk yazılım mühendisleri tarafından yaratılmış olan BiletBank, 150’den fazla çalışana sahip. Firma son olarak 2015’te yine bir turizm şirketi olan turna.com’u faaliyete geçirdi.

1988 yılında kurulan Aerticket ise Almanya’nın yanı sıra Avrupa’daki en büyük bağımsız uçak bileti satışı yapan şirketi olarak biliniyor. Aerticket, Almanya'da yaklaşık 8.000 bağımsız seyahat acentesiyle çalışıyor. Alman şirket, hisse alımını ise Aerticket International Conso Holding GmBH adlı firması aracılığıyla yaptı.Bu Haber 04.04.2020 - 13:51:23 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.