Aeroflot’tan rota ve filo değiştirme kararı

Aeroflot’tan rota ve filo değiştirme kararı

Aeroflot, yaptırımların etkilerini azaltmak için rotasını ve filosunu değiştireceğini açıkladı.


Rusya’nın en büyük ulusal havayolu şirketi Aeroflot, Batı yaptırımlarının etkilerini azaltmak için rota ağını değiştireceğini ve filosunu çeşitlendireceğini bildirdi.

Aeroflot’un SkyTeam ittifakından çıkarılmasının da yaptırımlar arasında yer aldığı vurgulanan açıklamada şirketin basın servisi, Aeroflot’un güvenlik açığını azaltmak için aldığı biz dizi önlem kapsamında mevcut filoyu ve leasing hizmeti veren şirketlerin çeşitlendirmesi, alternatif sigorta hizmetlerine geçiş, bakım ve onarım sağlayıcıları ile yeni anlaşmaların yer aldığını duyurdu.

Aeroflot, aynı zamanda filonun genişletilmesi ve işletme maliyetlerinin telafi edilmesi için yeni finansman kaynakları arayacağını da bildirdi. Yapılan açıklamada ayrıca “Batı yaptırımlarının sonuçları arasında uçak seferlerinin kısıtlanması, yabancı yazılımların kullanılamaması, sahip olunan uçaklar üzerinde sigorta hizmetlerine getirlen yasaklar ve yabancı menşeli uçakların bakım ve onarımının sağlanamaması yer alıyor” ifadelerine yer verildi.

Rus ulusal havayolu şirketi Aeroflot, 8 Mart’tan itibaren tüm uluslararası uçuşları askıya aldığını duyurmuştu.Bu Haber 13.04.2022 - 10:13:54 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.