Aeroflot Türkiye uçuşlarını arttırdı, THY fiyat indirdi

Aeroflot Türkiye uçuşlarını arttırdı, THY fiyat indirdi

Aeroflot’un, Türkiye'ye uçuş sayısını artırması nedeniyle Türk Hava Yollarının Moskova-İstanbul hattında fiyatları büyük oranda indirdiği belirtiliyor.


Rusya’da faaliyet gösteren GaztemRu’nun kurucusu ve yazarı Siyamend Kaçmaz, Aeroflot’un, Türkiye'ye uçuş sayısını artırması nedeniyle Türk Hava Yollarının (THY) fiyatları aşağı çektiğini belirtti.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Kaçmaz yayınladığı görsellerde, Aeroflot’un Moskova- İstanbul uçuşlarında bilet ücretlerinin Mart ayında 11-14 bin rubleden başladığı, Nisan ayında ise 15 ile 19 bin rubleye kadar yükseldiği belirlendi. THY’nin ise Mart ayında 42-80 bin ruble arasında değişen bilet fiyatlarının Nisan ayıyla birlikte 17-43 bin ruble aralarına indirdiği görüldü.Kaçmaz paylaşımında “Bu arada bütün bu olaylardan önce ortalama Moskova-İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıf ücretleri 17 bin ile 25 bin ruble arasındaydı. En popüler turizm sezonu olan Temmuz — Ağustos'ta bile 35 bin rubleyi aşmıyordu. Bu İki havayolu haricinde daha ucuza uçan havayolları da var.” ifadelerini kullandı.Bu Haber 27.03.2023 - 09:54:54 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.