Adalet Bakanlığı'ndan Fettah Tamince’ye kötü haber

Adalet Bakanlığı'ndan Fettah Tamince’ye kötü haber

Adalet Bakanlığı, FETÖ üyeliği ile ilgili yürütülen soruşturmalar kapsamında kritik bir adım attı. Bakanlık, Fettah Tamince'nin takipsizlikle sonuçlanan Antalya'daki davası için kanun yararına bozma istedi.


Adalet Bakanlığı, Rixos Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı ve Tanıtım Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi Fettah Tamince hakkında, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’nca verilen takipsizlik kararının kaldırılması için kanun yararına bozma istedi. Böylece, Tamince hakkındaki soruşturma tekrar açılacak.

Bugüne kadar FETÖ üyeliği ile ilgili hakında 4 soruşturma açılan Fettah Tamince, bu davalardan ikisinden takipsizlik aldı, biinde ise beraat etti.

Adalet Bakanlığı, Antalya’daki dava ile ilgili önemli bir adım attı. Bakanlık, Fettah Tamince hakkında verilen takipsizlik kararının kaldırılması için bozma talebinde bulundu.

Habertürk’te yer alan haberde, Ceza İşleri Genel Müdürlüğü’nce hazırlanan kanun yararına bozma talebinde Antalya’da yaşanan soruşturma süreci özetlendi. Antalya 3. Sulh Ceza Hakimliği’nin takipsizlik kararının kaldırılmasına dair kararın kesin nitelikte olduğu vurgulanan kararda, ‘’Bu karar olağanüstü kanun yolu ile bozulmadan adı geçen hakimlik tarafından aynı konuda yeni bir karar verilemeyeceği gözetilmeksizin yazılı bi şekilde karar verilmesinde (takipsizlik karaının kesinleştirilmesi) isabet göülmemiştir.’’ denildi.

Yargıtay kabul ederse soruşturma yeniden başlayacak

Bakanlığın talebi önce Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na oradan da Yargıtay’ın ilgili dairesine gidecek. Daire Bakanlığın kanun yararına bozma talebini kabul ederse Tamince hakkında takipsizlikle sonuçlanan soruşturma yeniden başlayacak.Bu Haber 18.09.2019 - 16:40:16 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.