Adalet Bakanlığı'ndan 'ABD vize vermedi' haberine yalanlama

Adalet Bakanlığı'ndan 'ABD vize vermedi' haberine yalanlama
ABD'nin Washingon'a gidecek Adalaet Bakanlığı heyetine vize vermediği haberlerine bakanlıktan yalanlama geldi: Vize talebimiz olmadı.


CNN Türk'ten Serdar Cebe'nin haberine göre, temaslarda bulunmak üzere ABD'ye gitmeyi planlayan Türk Adalet Bakanlığı heyetine vize verilmedi. Habere göre heyette, Aytekin Sakarya (Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürü), Mehmet Çkmen (Kanunlar Genel Müdür Yardımcısı), Orhan Cuni (Ceza İşleri Genel Müdürlüğü tetkik hakimi Alternatif Çözümler Daire Başkanı), Merve Özcan (Tetkik Hakimi) ve  Prof.Dr. Mustafa Serdar Özbek (Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi) bulunuyordu.ADALET BAKANLIĞI: BÖYLE BİR TALEBİMİZ YOK

Konya ilişkin olarak Adalet Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Bakanlığımızdan bir heyet, 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında ABD resmi makamlarınca yapılan bir davet üzerine, bu ülkeye bir çalışma ziyareti planlamıştır. Ancak iki ülke arasında son dönemde yaşanan vize krizi nedeniyle adı geçen ziyaret Bakanlığımızca iptal edilmiştir. Doğal olarak Bakanlığımız mensuplarının şahsen veya onlar adına resmi kanallardan yapılmış herhangi bir vize başvurusu da bulunmamaktadır. Dolayısıyla “Adalet Bakanlığı heyetine vize verilmediğine” ilişkin haberler gerçeği yansıtmamaktadır” denildi.Bu Haber 25.10.2017 - 09:11:30 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.