Acente kaçak, rehber kaçak, ciro 1 milyon: Suriyelinin 'başarı' hikayesi

Acente kaçak, rehber kaçak, ciro 1 milyon: Suriyelinin 'başarı' hikayesi
Geçtiğimiz günlerde ''80 lira ile Türkiye'ye kaçan Suriyeli milyoner oldu'' haberleri ile gündeme gelen Suriyeli Yaser Haddad'ın kaçak rehberlik yaptığı ortaya çıkmıştı. TurizmGüncel'in edindiği yeni bilgiye göre, Haddad'ın acentesi de kaçak.


TurizmGüncel

Medyada geniş yer verilen ve sosyal medyada paylaşım rekorları kıran ''Suriyeli rehber''in hikayesinin bir kaçak faaliyet hikayesi olduğu ortaya çıktı.

Söz konusu haberlerde, Yaser Haddad'ın cebinde 80 lira ile Suriye'deki savaştan kaçarak Türkiye'ye geldiği, daha sonra rehberlik yaparak 1 milyon lira ciro elde ettiği belirtilmişti. Haddad'ın yanında 5'i Türk olmak üzere 45 kişinin istihdam edildiği de haberde yer alan detaylar arasındaydı.İRO ''KAÇAK'' DEMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan İstanbul Rehberler Odası (İRO) habere konu olan kişinin kokartlı rehber olmadığını ve kaçak çalıştığını açıklanmıştı.TİCARET ODASINA KAYITLI

TurizmGüncel, Yaser Haddad ile ilgili yeni bilgilere ulaştı. Edindiğimiz bilgilere göre, Yaser Haddad ve ortağı Sultan Muslih Alharthı  tarafından işletilen şirketin acente belgesi de bulunmuyor. Şirketin sadece SY Group Turizm Limited Şirketi adıyla Ticaret Odası'na kaydı bulunuyor.

ACENTE BELGESİ İÇİN BAŞVURUYU YENİ YAPMIŞ

Konuyla ilgili olarak TÜRSAB'dan aldığımız bilgiye göre, uzun süre kaçak acentecilik ve kaçak rehberlik yapan ve 1 milyon lira ciro elde ettiğini açıklayan Haddad, ancak eylül sonunda TÜRSAB'a belge almak için başvuruda bulunmuş. Haddad ve ortağının belge için başvuru yaptığı tarih ise 26 Eylül 2017.

3 YILDIR KAÇAK ÇALIŞIYOR

Yaser Haddad ve ortağının Ticaret Odası kaydı 10 Ekim 2014 olarak görülüyor. Yani Haddad ve ortağı, herkesin gözü önünde 3 yıldır kaçak acentecilik ve kaçak rehberlik faaliyetinde bulunuyor.


Bu Haber 06.11.2017 - 10:41:12 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
 • Acenteci - 06.11.2017 - 09:23

  Başaran beye alkışlarımı yolluyorum. Gerçi kendisi yan tarafındaki kaçak acenteden bile habersiz yıllarca komşuluk etmişti. Görevinizi yapmıyorsunuz beyler, o koltukları boş yere işgal etmeyin.

 • Turizmci - 06.11.2017 - 12:40

  Adamlar vergi vermiyor hiçbir extrası yok . Bütün para %100 cepte. Biz ise aman maaşlar gecikmesin aman elektrik faturası zamanında ödensin aman muhtasar gecikip faiz binmesin diye kendimizi yipratalım. Bu hükümete böyle çifte standartından dolayı suriyelilerden plaket verilmesini talep ediyorum.

 • Naci Gökalp - 06.11.2017 - 12:07

  Yuh diyorum başka da bir şey demiyorum. Hem de bir milyon gelir elde etmiş kaçak yoldan.

 • Gariban rehber - 06.11.2017 - 12:06

  TÜRSAB ve TUREB yönetimlerini kutluyorum. Adam 3 yıldır kaçak faaliyet yürütüyor ve kimsenin ruhu duymuyor. Bu meslek birlikleri ne işe yarıyor o zaman?

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.