3 ayda 1,1 milyar dolar kazandı, zincire 8 bin 300 oda daha ekledi

3 ayda 1,1 milyar dolar kazandı, zincire 8 bin 300 oda daha ekledi
Fransız otel zinciri Accor, 2019 yılının ilk çeyreğine ilişkin bilançosunu açıkladı.

Fransa merkezli küresel otel zinciri Accor'un, 2019 yılının ilk çeyreğindeki geliri yüzde 8,8 artışla 987 milyon euro (1,1 milyar dolar) olarak gerçekleşti. Bu çeyrekte şirketin bünyesindeki oda sayısı da 8 bin 300 arttı.

Accor Otel Grubu’nun Başkan ve İcra Kurulu Başkanı Sebastien Bazin 2019 birinci çeyrek gelirindeki artışa ilişkin şunları söyledi:

“Çalkantılı bir makro ekonomik ortamda grubun birinci çeyrekte sergilemiş olduğu performans, dönüşümüzün etkinliğini ve stratejimizin mükemmelliğini gözler önüne seriyor. Avrupa gücünü korurken Güney Amerika, güçlü iyileşmesine devam ediyor. Dönem içerisinde, orta vadeli hedeflerimiz doğrultusunda, sürekli bir iş gelişimi gerçekleştirdik ve lüks otellerin, oda başına daha yüksek ücretler sağlayan ve giderek artan bir payı ile iletişim hattımızı güçlendirmeye devam ettik.Başarılı bir performans sergileyen ve stabil bir şekilde güçlenerek büyüyen grup, yılın geri kalanını da güvenle geçirecektir.”

Grup, Otel Hizmetlerindeki yüzde 7,3 ve Otel Varlıklarındaki yüzde 8,9 oranında gerçekleşen artışla, sabit kapsamda ve döviz kurlarında (geçen döneme paralel olarak) gelirde yüzde 8,8'lik bir artış sağladı. Accor Otel Grubu yeni işletmeler üzerinden elde edilen gelir, benzer şekilde yüzde 10 oranında arttı. Şirketin otel hizmetleri 645 milyon euro getirerek çeyreğin gelirinin yüzde 65'ini oluşturuyor. Accor Otel Grubu, "otel varlıkları ve diğer" segmenti gelirlerinde yüzde 8,9 oranındaki artış ile 323 milyon euro gelir elde etti. Şirket ayrıca, Accor'un geçen yıl edindiği Mantra ve Movenpick'in katkılarına dikkat çekerek konsolidasyona 176 milyon euro tahsis etti.Bu Haber 25.04.2019 - 13:42:01 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.