Üç ülkede otel zinciri satın aldı, şimdi gözü Hindistan'da

Üç ülkede otel zinciri satın aldı, şimdi gözü Hindistan'da

Fransız otel grubu Accor'un Hindistan'ın bütçeli otel zinciri markası Treebo'ya yatırım yapmaya hazırlandığı belirtildi.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Son yıllarda konaklama sektöründeki büyük satın almalarla adından söz ettiren Fransız otel grubu Accor, şimdi de Hindistan'a uzanıyor. Şirket daha önce, 973 milyon dolara Mantra Hotels'i, 567 milyon dolara Mövenpick Hotels'i ve 105 milyon dolara da Güney Amerika merkezli Atton Hotels'i satın almıştı.

Accor'un Treebo'ya yapacağı yatırımın hisse alımı şeklinde olacağı ve 40 milyon doları bulacağı belirtiliyor. İngiliz medyasında yer aln haberlere göre uzmanlar, Accor'un hisse alımı şeklinde başlayan Hindistan açılımının daha büyük bir genişlemeyi de beraberinde getireceği görüşünde.

Franchise moeliyle Hindistan'ın 90 şehrinde 500'den fazla bütçeli otel işleten Treebo'nun şu ana kadar toplam 57 milyon dolar yatırım aldığı ve değerinin 200 milyon dolara yükseldiği ifade edildi. Şirketin Trip, Trend ve Tryst isimlerinde 3 tane bütçeli otel markası bulunuyor.Bu Haber 14.05.2019 - 09:27:36 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.