ABD Yüksek Mahkemesinden Trump'ın seyahat yasaklarına onay

ABD Yüksek Mahkemesinden Trump'ın seyahat yasaklarına onay
ABD Başkanı Donald Trump'ın 27 Ocak 2017'de imzaladığı ve nüfusunun çoğunluğu müslüman olan yedi ülkeyi kapsayan seyahat yasağına mahkemeden onay geldi.


TurizmGüncel - Dış Haberler

ABD Başkanı Trump'ın tüm dünyada tepki uyandıran ve mahkemeye taşınan seyahat yasağına onay geldi.''GEREKÇELER YETERLİ''

ABD Yüksek Mahkemesi, Trump'ın 7 ülkeyi kapsayan seyahat yasağını onayladı. Mahkemenin kararında, ''Hükümet alınan karar için yeterli derecede güvenlik gerekçesini ortaya koydu.'' ifadelerine yer verdi.

LİSTEYE YENİ ÜLKELER EKLENEBİLECEK

Yüksek Mahkeme, Trump'ın kararını bloke etmeye çalışan, Havai eyaleti mahkemesi gibi, alt mahkemelerin kararının aksine, yasakların Anayasadaki göçmenlik yasasını ihlal etmediğine hükmetti. Karara göre ayrıca, hükümet bu 7 ülkelik listeye yeni ülkeler ekleme hakkına da sahip oldu.

''YASAL BOŞLUK ORTADAN KALKTI''

Yüksek Mahkemenin kararıyla birlikte, Trump'ın imzaladığı ancak bazı alt mahkemelerce iptal edilen kararla ilgili yasal boşluk da ortadan kalktı.

Trump'ın imzaladığı emre göre, İran, Irak, Libya, Somali, Sudan, Yemen ve Suriye vatandaşları ABD'ye seyahat edemeyecek.


Bu Haber 26.06.2018 - 18:14:02 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.