ABD merkezli otelcilik şirketi, Continent Otelcilik'le Türkiye'ye girdi

ABD merkezli otelcilik şirketi, Continent Otelcilik'le Türkiye'ye girdi
ABD merkezli Budgetel Inn & Suites'in, Türkiye'de Continent Otelcilik ile 15 yıllık bir master franchise anlaşması imzaladığı açıklandı. Anlaşma; Orta Doğu, Afrika, tüm Avrupa ve Orta Asya bölgelerini de kapsıyor.


2014 yılında Hospitality Lodging Systems tarafından satın alınan Budgetel Inn & Suites markası, Continent Otelcilik ile imzaladığı 15 yıllık master franchise anlaşması ile Türkiye pazarına girdi.2014 yılına kadar otel yönetim ve franchise sistemlerinin elden ele geçmesi ile sırası ile America’s Best Franchising ve Vantage Hospitality altına giren Budgetel, sonunda America’s Best Franchising’in o dönemde CEO’su olan Doug Collins’in kendi şirketi Hospitality Lodging Systems’I kurarak markayı satın alması ile tekrar istikrarlı bir çizgide ilerlemeye başladı. Dört yıl gibi kısa bir sürede 56 otel ile franchise anlaşması imzalamış durumda.

ONLAR DA CONTINENT MARKASINI SATACAK

Continent Otelcilik ve Turizm Ltd. Genel Müdürü Ethem Zagikyan, aynı anlaşma ile kendilerine ait Continent Hotels & Resorts markasının franchise satış ve iş geliştirme haklarını Kuzey Amerika ve Amerika Birleşik Devletleri için Hospitality Lodging Systems ve Doug Collins’e verdiklerini açıkladı. Zagikyan, bu anlaşma ile birlikte Amerika’da Continent markası ile oteller açılamasını beklediklerini belirtti.

''HEM BAĞIMSIZ HEM DE MARKALI OTELLERDEN İLGİ BEKLİYORUZ''

Budgetel Inn & Suites markasının kolay franchise üyeliği, uygun sabit aylık franchise üyelik ödemeleri, düşük rezervasyon komisyonları ve her otel yatırımcısının fazla bir değişiklik yapmadan kolaylıkla otelini adapte edebilmesi nedeniyle Türkiye'de ve diğer ülkelerde hızla büyüyeceğini kaydeden Ethem Zagikyan, ''Gerek bağımsız otellerden, gerekse başka markalarla faaliyet gösteren otellerden talep alacağımızı düşünüyoruz.'' dedi.

Bu Haber 30.03.2018 - 15:17:05 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.