ABD, Japonya ve Kazakistan’dan yeni seyahat kararları

ABD, Japonya ve Kazakistan’dan yeni seyahat kararları

ABD, Japonya ve Kazakistan koronavirüs önlemleri kapsamında aldıkları seyahat kısıtlamalarını kaldırma kararı aldı.


Koronavirüs önlemleri kapsamında bazı ülkeler sınırlarını açmamış bazı ülkeler ise seyahatlerde maske, PCR testi ibraz etme kuralları getirmişti.

Koronavirüs etkilerinin azalması ve vakalarda yaşanan düşüş nedeniyle ABD, seyahatlerde maske zorunluluğunu kaldırdığını duyurdu.

THY tarafından yapılan açıklamada ise Kazakistan’ın seyahatlerde maske zorunluluğu ve PCR test ibraz etme zorunluluğu kararını kaldırdığı duyuruldu.

İki yıl aranın ardından sınırlarını açtı

Koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle sınırlarını kapatan Japonya ise iki yıl aranın ardından turistlere kapılarını açtı. Uçaklarda maske takma zorunluluğu devam ederken yolcular ülkelerdeki koronavirüs vakalarına göre üç kategoriye ayrılacak.

Mavi renk kategorisinde olan ülkelerden gelenler negatif PCR testi ibraz etmeyecek ve karantinaya tabii tutulmayacaklar.

İçerisinde Türkiye’nin olduğu sarı renk kategorisinde ise yolculardan üç doz aşı şartı aranacak ve aşılı olanlar karantinaya alınmayacaklar.

Kırmızı renk kategorisinden gelen yolculardan ise negatif PCR testi istenecek ve yolcular karantinaya alınacak.Bu Haber 11.06.2022 - 10:05:17 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.