ABD'nin sınırlı olarak aldığı vize başvurularında öncelik kimlere verildi?

ABD'nin sınırlı olarak aldığı vize başvurularında öncelik kimlere verildi?
Türkiye ile ABD arasındaki vize krizinde şimdilik bir eşik aşıldı. Her ülke de sınırlı olarak vize başvurularını almaya başladı.


ABD'nin Ankara Büyükelçiliği tarafından dün yapılan açıklamada, Türkiye'de çalışan ABD diplomatik personelinin tutuklanmayacağına dair Türkiye'den güvence aldıkları ve akabinde vize başvurularını sınırlı olarak kabul etmeye başladıkları belirtilmişti.

TÜRKİYE DE SINIRLI VİZE BAŞVURULARI ALMAYA BAŞLADI

Devamında bir açıklama da Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği'nden gelmiş ve Türkiye'nin de ABD'de sınırlı olarak vize başvurularını almaya başladığı ifade edilmişti. Türk Büyükelçiliği'nin açıklamasında ayrıca, ABD diplomatik çalışanlarının tutuklanmaycağına ilişkin bir güvence verilmesinin de söz konusu olmadığı ifade edilmişti.ÖNCELK KİMLERDE?

İki ülke arasındaki vize krizine ilişkin bir açıklama da ABD Dışişleri Bakanı Sözcüsü Heather Nauert'den geldi. Vize krizi konusunda her iki tarafın da doğru yönde ve olumlu adımlar attığına işaret eden Nauert, "Şimdilik bu vize başvuruları sınırlı olarak kabul ediliyor. Sağlık, insani yardım ve öğrenci vizelerine öncelik veriyoruz. Türk hükümetiyle olumlu olarak tanımlayabileceğim bir dizi görüşmelerimiz oldu. Bu kesinlikle doğru yönde olumlu bir adım" değerlendirmesinde bulundu.

Nauert, sınırlı vize hizmeti verilmeye başlamalarının vize sayısı ile ilgili olmadığını, sınırlı sayıda çalışanlarının yetişebildiği kadar vize işlemi yaptıklarını söyledi.Bu Haber 08.11.2017 - 09:13:31 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.