ABD'nin ayda kaç Türk vatandaşına vize vereceği belli oldu

ABD'nin ayda kaç Türk vatandaşına vize vereceği belli oldu
ABD’nin vize işlemlerini kısmen de olsa açması sonrası gözler vize işlemlerinden yararlanacak kişi sayısına çevrildi. Günlük verilen randevu sayılarına bakıldığında, ayda vize verilecek Türk vatandaşlarınıns sayısı maksimum 200 olacak.


ABD'nin sınırlı sayıda Türk vatandaşına vize randevusu vermeye başladığını açılamasının, günde yaklaşık kaç kişiye randevu verdiği de belli oldu. amerika101.com sitesi Halkla İlişkiler Müdürü Seda Darıcı, ABD'nin günde 1-10 kişiye mülakat tarihi verildiğini söyledi. Mart ayına kadar randevuların müsait olduğunu belirten Seda Darıcı, bu tarihe kadar mülakat işlemlerinden 500-600 Türk vatandaşının yararlanabileceğini kaydetti.20 BİN KİŞİ SIRADA BEKLİYOR

Kısa vadede 20 bin civarında vize mülakatı bekleyen kişinin olduğunu belirten Darıcı; süreç bu şekilde devam ederse daha önce bir haftada alınan mülakat tarihi sayısının artık 60 günde alınacağını sözlerine ekledi.

Bu durumda, orta vadede vize mülakat tarihi alamayan başvuru sahiplerinin Rusya örneğinde olduğu gibi çevre ülkelerden mülakata girme seçeneği görünüyor.


Bu Haber 08.11.2017 - 13:36:46 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.