ABD'den Türkiye'ye seyahat uyarısı: Bir daha düşünün!

ABD'den Türkiye'ye seyahat uyarısı: Bir daha düşünün!
Amerika Birleşik Devletleri, Türkiye'ye dönük seyahat tavsiyelerini güncelledi. Dışişleri Bakanlığı'nın yeni seyahat güncellemesinde ''Türkiye'ye seyahat etmeyi bir daha gözden geçirin'' denildi.


TurizmGüncel - Dış Haberler

ABD, Türkiye seyahat uyarılarını güncelledi. Türkiye'de hem terör saldırılarının hem de keyfi gözaltıların olduğu belirtilen ABD seyahat güncellemesinde, ''Türkiye'de bazı bölgeler riskli. Seyahat etmeyi bir daha düşünün.'' denildi.''TERÖRİSTLER BATILI TURİSTLERİ HEDEF ALIYOR''

Türkiye-Suriye sınırındaki Hatay, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Şırnak, Diyarbakır, Van, Siirt, Muş, Mardin, Batman, Bingöl, Tunceli, Hakkari ve Bitlis'e seyahat edilmemesi tavsiyesinde bulunan ABD Dışişleri Bakanlığı, ''Terörist gruplar Türkiye'de olası saldırılar planlamaya devam ediyor. Terör örgütleri, kaçırma veya suikast için batılı turistleri hedef alıyor. Teröristler, hiç bir uyarıda bulunmadan; turistik noktaları, ulaşım merkezlerini, pazarları, alışveriş merkezlerini, yerel yönetim tesislerini, otelleri, kulüpleri, restoranları, ibadet yerlerini, parkları, önemli spor ve kültürel etkinlikleri, eğitim kurumlarını, havaalanlarını ve diğer kamu alanlarını hedef alabilirler.'' ifadelerine yer verildi.

''ON BİNLERCE KİŞİ TUTUKLANDI''

OHAL kapsamında Türkiye'de, ABD vatandaşları da dahil olmak üzere, on binlerce kişinin terör örgütüyle ilişkisi olduğu şüphesiyle tutuklandığı kaydedilen seyahat tavsiyelerinde, bazı ABD vatandaşlarının da buna maruz kaldığı kaydedildi.

''İZİNSİZ POTESTO VE GÖSTERİLER TUTUKLANMA NEDENİ OLABİLİR''

Tavsiyelerin devamında, ''Türkiye hükümetince izin verilmemiş protestolara ve gösterilere katılmak tutuklanma gerekçesi olabilir. ABD yönetimi Türkiye’deki personelini ileride değiştirilebilecek belirli güvenlik kısıtlamalarına tabi tutmaktadır'' denildi.


Bu Haber 29.06.2018 - 09:12:05 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Turan - 29.06.2018 - 10:10

    YANKI GO HOME!!!!!

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.