8 bin Alman acentenin temsilcisinden Antalya ve Kemer açıklaması

8 bin Alman acentenin temsilcisinden Antalya ve Kemer açıklaması
Çoğunluğu Almanya, Hollanda, Belçika ve Lüksemburg'da olmak üzere, 8 bin acenteyi temsil eden RTK Grubu’nun Başkanı Thomas Bösl, Almanya'da oldukça büyük bir kesimin hala tatilini almadığını açıkladı.


Halil Öncü - Kemer

RTK Grubu’nun Başkanı Thomas Bösl ve grubun Türkiye Temsilcisi Hüseyin Baraner Kemerli otelcilerle bir araya geldi. Kemer Barut Hotel'de yapılan toplantıda konuşan Thomas Bösl, Almanya'da tatilini henüz satın almamış büyük bir kesim olduğuna dikkat çekti.

''30 YIL ÖNCE KEMER ALMANYA'DA EN ÇOK SATAN TÜRK DESTİNASYONUYDU''

Kemer'in güzelliklerini yakından tanıdığını ifade eden Bösl, Kemer'in Almanya'da çok az tanıtılan bir ürün olduğuna dikkat çekti. 30 yıl önce Kemer'in Almanya'da en çok satılan Türk destinasyonu olduğunu hatırlatan Thomas Bösl, Kemer'in Almanya'da tekrar aynı duruma gelme şansının olduğunu ancak bunun kısa süre içinde değişemeyeceğini ifade etti.

''SÜN ÜÇ HAFTADA ANTALYA SATIŞLARI ARTTI''

Son üç haftadır Almanya'dan Antalya'ya dönük satışlarda bir artış olduğunu belirten Bösl, ''Diğer ülkelere yapılan yoğun satışlara rağmen, Avrupa'da özellikle Almanya’da çok yüksek sayıda aile henüz tatil almadı. Bu aileler beklemedeler ve bu sayının oldukça yüksek bir sayı olduğunu söyleyebilirim. Gelecek haftalarda olumsuz bir gelişme yaşanmazsa, satışların artacağını düşünüyorum. Buna paralel olarak Almanya’da havaların soğuk ve çok kötü gitmesinden dolayı da Türkiye satışları artabilir.'' dedi.

Antalya ve Kemer’in oldukça güvenilir yerler olduğuna dikkat çeken Thomas Bösl, ''Almanya’ya döndüğümde seyehat acenteleri ve tur operatörlerine Antalya’nın ve Kemer’in ne kadar normal bir yaşam sürdüğünü, ne kadar güvenli olduğunu söyleyeceğim. Bunda hiçbir sıkıntı yok. Zaten bu benim görevim.'' şeklinde konuştu.

''TUR OPERATÖRLERİNE KEMER'İ DAHA ÇOK VURGULAMALISINIZ''

Kemer’de kısa zamanda pazar değişimi yaşanmasının zor olduğunu belirten Bösl, ''2016 yılı için size söz veremem. Bu konuda söz vermem ciddi olmaz, sizi de yanıltır. Ama yine de bu arada yapılacak şeyler var. Şu anda Türkiye ile yakından ilgilenen ciddi tur operatörlerinde sadece yüzde 15 düşüş var. Türkiye ile biraz daha standart ilgilenen tur operatörlerinde ise yüzde 50 düşüş var. Bölgedeki otelciler olarak onlara Kemer’i daha çok vurgulamanız gerekecek.'' diye konuştu.
Bu Haber 13.05.2016 - 16:17:33 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.