3. Havalimanı'na yapılacak otel projesi start aldı, işte detaylar

3. Havalimanı'na yapılacak otel projesi start aldı, işte detaylar
29 Ekim’de birinci etabının hizmete açılması planlanan 3. Havalimanı projesi kapsamında yapılacak olan otel projesi de start aldı. ÇED süreci başlayan ve 52 milyon 258 bin liralık maliyetle hayata geçmesi planlanan otel, toplam 451 oda kapasite ile hizmet verecek…

 
Yap-işlet-devret modeliyle hayata geçirilen ve birinci etabının 29 Ekim’de hizmete açılması planlanan İstanbul Yeni Havalimanı projesi kapsamda yapılacak olan otel projesi de start aldı. 3. Havalimanı Terminal Oteli’nin ÇED süreci başladı.52 MİLYON LİRA YATIRIMLA HAYATA GEÇECEK
 
Habertürk'ten Şengül Kırmızıtaş'ın haberine göre, Arnavutköy Tayakadın Mevkiinde İGA Havalimanı İşletmesi tarafından hayata geçirilen 3. Havalimanı Terminal Oteli 52 milyon 258 bin 265 TL yatırımla inşa edilecek.
 
Günlük ziyaretçilerin konaklama ihtiyacını karşılamak amacıyla terminal binası içerisinde planlanan 3. Havalimanı Oteli, 102 hava tarafı, 349 kara tarafı olmak üzere 451 odalı olarak tasarlanıyor.
 
Terminal binası içerisinde kurulması planlanan otel, sektöründeki “Havalimanı Oteli ve Business (İş) Oteli” gereksinimlerini karşılayacak şekilde projelendiriliyor.

BAĞIMSIZ 2 GİRİŞİ OLACAK, 6 AYDA TAMAMLANACAK
 
Hem hava tarafındaki transfer yolcularının kullanımına hem de kara tarafındaki tüm misafirlere hizmet vermek amacıyla terminal binası giden yolcu katında birbirinden bağımsız iki farklı girişi olacak şekilde konumlanan 3. Havalimanı Oteli projesinde, hava tarafı oteli genellikle kısa süreli konaklamalara uygun şekilde daha küçük odalardan oluşacak. Kara tarafındaki otel ise daha çok iş oteli olarak planlanıyor.
 
6 ayda tamamlanması planlanan 3. Havalimanı Terminal Oteli projesinin inşaat aşamasında 300, işletme aşamasında ise 180 kişiye istihdam sağlaması öngörülüyor. İlerleyen yıllarda ise istihdamın artırılması hedefleniyor.

25 YIL İGA İŞLETECEK
 
Terminal Oteli Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) ile yapılan ana sözleşmeye uygun olarak 25 yıl süreyle İGA tarafından işletilecek.
 
11 bin 854,78 metrekare alan üzerinde yükselecek olan otel 3 kat+lobi katı olmak üzere toplam 4 katlı olarak dizayn ediliyor. Toplam 25 bin 705 metrekareden oluşan otelin oda sayısı ise 451.


Bu Haber 31.07.2018 - 10:07:25 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.