2.700 yıllık antik kentin üzerine yapılan AVM törenle açıldı

2.700 yıllık antik kentin üzerine yapılan AVM törenle açıldı
Bursa'nın Mudanya ilçesinde bulunan 2.700 yıllık Myrleia Antik Kenti üzerine yapılan Özdilek AVM törenle hizmete açıldı.

TurizmGüncel

Mudanya'daki 2.700 yıllık 'Myrleia Antik Kenti' üzerine yapılan Özdilek Mudanya Hipermarket, törenle hizmete açıldı. Kamuoyunda tartışma konusu olan AVM için imar barışı başvurusunda bulunulmuş ve yapı kayıt belgesi alınmıştı. Doğayı ve Çevreyi Koruma Derneği (DOĞADER) üyeleri ise tören sırasında AVM önünde toplanıp döviz ve sloganlarla protestoda bulundu.

AÇILIŞA KİMLER KATILDI?

Açılışa Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek’in yanı sıra Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer, Bursa Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, AK Parti Mudanya İlçe Başkanı Ahmet Murat Ünal, Bursa Emniyet Müdürü Osman Ak katıldı.

''DEVLETİMİZ DEMİŞ Kİ...''

Açılışta konuşan Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, ''Bu bina yasalar dahilind 2012 yılında KİPA tarafından, bakanlıktan müsaade alınarak 3 nolu sit alanı üzerine kurulmuş ve anahtar teslimi haline gelmiştir. Sonra mahkeme süreçleri devam etti. Sonra da devlet dedi ki, ''vanatdaşım mahkemelerle uğraşmasın. Yıkım kararı, paa cezası bile olsa gelsin ruhsatını vereyim demiş ve vermiş. Burası da bugün Mudanya Belediyesi'nden alınan ruhsatla açılmıştır.'' dedi.

''21. NOKTAMIZ...''

Hüseyin Özdilek konuşmasının devamında “Özdilek bir Bursa markası olarak yaklaşık 50 yıldır dünyaya açılmaya devam ediyor. Holding olarak tüm iş kollarıyla ülke ekonomisine 50 milyon dolar döviz kazandırıyor ve sürdürülebilir ekonomi içinde önemli rol üstleniyoruz. Ülke insanına olan inançla hizmet sektöründe çalışmalarımıza bir yenisini ekleyerek 21. noktamızı Mudanya’ya açmış olmaktan onur duyuyoruz. Mudanya hipermarkette yaklaşık 105 kişiye toplamda ise 8.105 kişiyi istihdam sağlayacağız. Hipermarketimiz, Bursa halkına hayırlı ve uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.


Bu Haber 15.10.2018 - 20:57:21 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.