2021’de Edirne’ye 1 milyon turist geldi

2021’de Edirne’ye 1 milyon turist geldi

Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü, 1 Ocak- 27 Kasım tarihleri arasında Edirne’ye gelen Bulgar turist sayısını açıkladı.


Türkiye'de döviz kurlarının artmasıyla 1 milyon Bulgar turist, alışveriş için yılbaşından bu yana özel araç ve turlar ile Edirne'ye giriş yaptı. 1 Ocak- 27 Kasım'da tarihleri Kapıkule Sınır Kapısı’ndan 700 bin, Hamzabeyli Sınır Kapısı’ndan 300 bin Bulgar turist Edirne’ye giriş yaptı.

Kişi başı harcama 500 euro

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt, yaptığı açıklamada hafta sonları Bulgar turist sayısının 12 bini bulduğunu ve kişi başı 500 euro harcandığını söyledi.

Bulgar yetkililerin sınırda araçlarını kontrol ettiğini ve 300 euro’dan fazla alışveriş yapıldığında ülkeye giriş izni verilmediğini belirten Müjgan Mustafa ise "Yiyecek, içecek ve giyecek aldık. Bayağı para harcadık, aldıklarımız 500 euro’yu buldu. Şu an fiyatlar önceki haftalara göre biraz pahalı. Bulgar tarafında genelde 300 euro’yu geçmediği sürece gümrükte sorun çıkmıyor" dedi.Bu Haber 29.11.2021 - 09:37:28 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.