2018 sezonunda Thomas Cook'un gözde destinasyonları nereler olacak?

2018 sezonunda Thomas Cook'un gözde destinasyonları nereler olacak?
Tur operatörü Thomas Cook, 2018 sezonunda nasıl bir strateji izleyeceğini ve hangi destinasyonlara ağırlık vereceğini açıkladı.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Kıta Avrupasında (Almanya, Avusturya, İsviçrei) 2017 yaz satışlarını yüzde 13 arttıran tur operatörü Thomas Cook, 2018 sezonunda hangi destinasyonlara ağırlık vereceğini açıkladı.

2017'NİN KAZANANI YUNANİSTAN

Thomas Cook'un 2017 yaz satışlarının kazananı yüzde 27 rezervasyon artışıyla Yunanistan olurken, Bulgaristan, Hırvatistan, İtalya, Mısır ve Portekiz satışlarında ise çift haneli artışlar kaydedildi. Thomas Cook'un Almanya'dan İspanya'ya dönük satışları stabil kalırken, Türkiye satışlarında ise hafif bir gerileme kaydedildi.KENDİ MARKALARINDAN VA ALDIANA'DAN 21 YENİ OTEL

Thomas Cook 2018 sezonu için kendi markalarından için 21 yeni oteli programına alacak. Bunların arasında 8 tanesi Aldiana Club (Thomas Cook Aldiana Club'un hisselerinin yüzde 42'sinin atın almıştı), 5 tane Sentido ve Girit'te açılacak bir de Casa Cook bulunuyor.

BATI AKDENİZ'E AĞIRLIK VERECEK

2018 yz sezonu için Thomas Cook özellikle Batı Akdeniz'e ağırlık verecek. Buna göre şirket, Girit'te 22, İtalya'da 10, Hırvatistan'da 13 yeni tesisi programına alacak. Şirket ayrıca, Hırvatistan ve Portekiz kapasitesini yüzde 15, İtalya ve Fas kapasitesini ise yüzde 20 arttıracak.

AİLELERE ODAKLANACAK

Gelecek sezonda Thomas Cook'un özellikle ailelere odaklanacağı belirtiliyor. Aile tatili broşürünü yeniden tasarlayan şirket, aile tatillerine uygun yeni otelleri de kataloğuna ekledi. Ailelere dönük kampanya hazırlayan Thomas Cook, uçakta ücretsiz ikram, koltuk seçimi ve 4 kişilik aile için 120 euro indirim imkanı sunuyor.

Öte taraftan gelecek sezondan itibaren müşteriler, şirketin operasyon yaptığı 300 otelde kendi odalarını önceden seçebilecek.
Bu Haber 25.10.2017 - 19:26:07 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.