18'inci Ulusal Turizm Kongresi'nde 'bakan niye gelmedi' tartışması

18'inci Ulusal Turizm Kongresi'nde 'bakan niye gelmedi' tartışması
Mardin Artuklu Üniversitesi tarafından düzenlenen 18'inci Ulusal Turizm Kongresi'nde, Bakan Kurtulmuş'un etkinliğe katılmaması ile ilgili tartışma yaşandı.


Bu yıl Mardin'de düzenlenen 18'inci Ulusal Turizm Kongresi'nde Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça ile AKP Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı arasında 'bakan gelmedi' tartışması yaşandığı beirtildi.

''BAKAN VEYA BAKAN YARDIMCISININ BURDA OLMASI GEEKİRDİ''

Prof. Ağırakça, bir yıl öncesinden haber verilmesine rağmen Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtuş'un veya yardımcılarının kongreye katılmadığını söyledi. Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş'un etkinliğe katılmamasının büyük bir eksiklik olduğunu dile getiren Ağırakça, ''Bakanımıza buradan arz ediyorum. Sayın bakanımızın burada olması gerekiyordu. En azından bakan yardımcımızın burada olmasını bekliyorduk. Ben bu sabaha kadar sayın bakan yardımcımızın, Hüseyin Bey'in geleceğini biliyordum ve kendisini bekliyordum. Müsteşar seviyesinde de temsil edilebilirdi. Müsteşar yardımcısı seviyesinde de temsil edilebilirdi. Ama olmadı, gerçekten üzüntülerimi arz ediyorum.'' şeklinde konuştu.''KENDİSİ HENÜZ 4 AY ÖNCE BAKAN OLDU''

Ahmet Ağırakça'nın eleştirisi sonrası araya giren AKP Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı ise, kendisinin programa Bakan Kurtulmuş adına katıldığını söyledi. Numan Kurtulmuş'un henüz 4 ay önce bakanlık koltuğuna oturduğunu hatırlatan Çankırı, ''Sayın Kültür ve Turizm Bakanımız Numan Kurtulmuş beyefendi yoğun programlarından dolayı aramızda olamadı. Sayın Rektörümüz bir yıl önce bu programın organize edildiğini ve kendisine bilgi verildiğini söyledi. Ancak, kendisi 4 ay önce değişen bakanlar kabinesinde Kültür ve Turizm Bakanı oldu.'' ifadelerini kullandı.


Fotoğraf: @artuklubeledi

Bu Haber 20.10.2017 - 11:07:05 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.