1,7 milyar liraya yapılan Expo alanı düğün salonu oldu

1,7 milyar liraya yapılan Expo alanı düğün salonu oldu

2016 yılında 1,milyar 720 milyon liraya yapılan Antalya’daki Expo alanının düğün salonu olarak kullanıldığı ileri sürüldü. CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, ‘’bu çok çirkin bir olay’’ yorumunda bulundu.


EXPO'nun daha farklı organizasyonlarda kullanılması gerektiğini savunan CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer de şaşkınlık içerisinde olduğunu ifade ederek, EXPO için ciddi yatırımlar yapıldığını hatırlattı. Özer, “Böyle basit organizasyonların yerine bir üniversiteye kampüs yapılabilir. Ya da kongre merkezleri, ARGE merkezi yapılabilir. Böyle bir yatırımı düğün salonuna dönüştürmek akla, mantığa, vicdana sığmaz. Bu çok çirkin bir olaydır. Büyük düşünmek gerekiyor” diye konuştu.

2016 yılında Antalya’nın Aksu ilçesinde 1 milyar 720 milyon liralık yatırımla hayata geçirilen Türkiye’nin ilk botanik bahçesi EXPO 2016'nın düğün salonu olarak kullanıldığı ileri sürüldü.

‘’Hepimizin cebinden çıkan paralarla hayata geçirildi’’

Sözcü'den İsmail Akın'ın haberine göre EXPO'nun uzun bir zamandır atıl bir vaziyette olduğunu belirten Mimarlar Odası Antalya Şubesi Başkanı Özge Köksal, bunu faal hale getirmek adına da birçok girişimde bulunulduğunu fakat başarılı olunamadığını söyledi. Köksal, “Bu alanın düğün salonu olarak kullanılması doğru bir karar değil. Kent dinamikleriyle birlikte tartışılıp, EXPO alanının bütünlüğünü kapsayan bir proje geliştirilmeli. Günü kurtarmak adına sadece basit yöntemlerle projeler üretilmemeli. EXPO'ya çok ciddi yatırımlar yapılmış, yani hepimizin cebinden çıkan ciddi paralarla hayata geçirilmiştir. Parçalı, parçacı yöntemlerle çözüm alınamaz. Bunlar gelip geçici yöntemler” diye konuştu.

‘’Ortak bir çalışma yapılıp proje üretilmeli’’

Antalya'nın da Türkiye'nin de EXPO’nun da bu tür bir işletmeyi hak etmediğinin altını çizen Köksal, “Kent dinamikleri, yöneticiler, idareciler bir araya gelip ortak bir çalışma yapıp projeler üretmeli. Tabi atıl durması da hoş değil. Bir şeyler yapılması gerekiyor ama bunlar değil. İşletme maliyetleri çok yüksek bir alan. Bunun bilincindeyiz. Bunları kurtarabilmek adına bu tür şeyler yapılıyor. EXPO alanına bütün bakmak gerekiyor” dedi.

’Bu çok çirkin bir olay’

EXPO'nun daha farklı organizasyonlarda kullanılması gerektiğini savunan CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer de şaşkınlık içerisinde olduğunu ifade ederek, EXPO için ciddi yatırımlar yapıldığını hatırlattı. Özer, “Böyle basit organizasyonların yerine bir üniversiteye kampüs yapılabilir. Ya da kongre merkezleri, ARGE merkezi yapılabilir. Böyle bir yatırımı düğün salonuna dönüştürmek akla, mantığa, vicdana sığmaz. Bu çok çirkin bir olaydır. Büyük düşünmek gerekiyor” diye konuştu.Bu Haber 17.08.2019 - 11:30:04 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • zeki yasin colakoglu - 18.08.2019 - 03:13

    kumarhane yapsinlar

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.