RIXOS'un turizme başladığı tesisin son işletmecisi Asdem oldu

 RIXOS'un turizme başladığı tesisin son işletmecisi Asdem oldu
Daha önce 9 yıl boyunca Rixos tarafından işletilen ve sonrasında işletmesi Barut Hotels'e geçen Labada Beach'in yıllık 1 milyon dolar kira bedeli karşılığında Asdem Beach'in işletmesine geçtiği belirtiliyor.


TurizmGüncel
 
Rixos Hotels'in turizme ilk başladığı otel olan Tevfik Arif'e ait Labada Beach, iddialara göre, yıllık 1 milyon kira bedeli ve yıllık yüzde 1.5 artış bedeli karşılığında Asdem Beach tarafından işletilmeye başlandı.
 
RİXOS'UN TURİZME ADIM ATTIĞI MEKAN

9 yıl boyunca Rixos Hotels tarafından işletilen 186 odalı otel, 3 yıllığına Barut Hotels tarafından kiralanmıştı. Barut Hotels'in otelin işletmesini bırakması üzerine, aralarında Asdem Beach, TUI'nin Rusya kanadı Mostravel ve turizmci Yılgör Demirtaş da yıllık 900 bin dolar kira bedeli karşılığında tesisin işletmesine talip oldu.

 
MOSTRAVEL'DAN AYLIK 700 BİN DOLAR TEKLİF İDDİASI

Barut Hotels zamanında yıllık 900 bin USD kira bedeli karşılığında işletilen otele, iddialara göre, Mostravel yıllık 700 bin dolar kira ve 2.5 milyon dolar tadilat yapımı için 5+5 yıllık bir teklif verdi.
 

ASDEM BEACH KİRALADI

Oteli işletmek isteyen başka bir turizmci ise aylık 900 bin dolar kira bedeli ile 10 yıllık işletme taahüt etti ancak iddialara göre otel, yıllık 1 milyon USD kira bedeli ve yıllık yüzde 1,5 artış teklif eden Asdem Beach'e kaldı.

OTELİN ÖZELLİKLERİ

Antalya'nın Kemer ilçesine 60 km mesafedeki Çamyuva mevkiinde bulunan otelde 27 ekonomik, 128 standart, 12 delux oda ile, 4 junyor suit, 4 aile suiti ve 2 tane de kral dairesi bulunuyor. Otelde ayrıca, 2 adet konferans salonu, sinema, fitness club ve ve bir de mini club bulunuyor.

Bu Haber 29.09.2011 - 15:03:16 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
 • MBC - 24.02.2012 - 10:08

  Şahsi kanaatim çok hayırlı olmuş.Bölgeyi bilen uzun yıllar bölgede oteller işleten ailenin eline labada gibi bir otelin geçmesi çamyuva için bir kazanç.Yorum yapılırken ön yargılı yaklaşımları dikkate almak hiçte doğru değil.Bene bir otelci olarak farklı tesislerde bunu yaşadım.Mesela misafir olmıyacak bir şey isteyip personel veya işletmeci bunu karşılamadığı zaman malesef misafir internetteki yorum sitelerini intikam aracı olarak kullanıyor.Bu sebeple bence yorumları okuyarak değil bizaat tesise giderek yorum yapmalıdır ve kimsenin emeğine saygısızlık edilmemelidir.Benim şahsi kaanatim budur.

 • Abide Gülel - 23.02.2012 - 05:38

  Bu yaz Tatilimi acentamın tavsiyesi üzerine Asdem beachin yeni oteli olan Asdem Beach Labada da geçireceğim. bu nedenle internetten yeni yerlerine bakarken bu habere denk geldim. bence hayırlı olsun, asdemin esdem, asdem park ve asdem beach otellerinde değişik yıllarda tatil yapmış bir müşterisi olarak söylemek isterimki cok işletme cok basarılı bir ailenin elinde. uzun yıllardır Kemer e cok güzel yatırımlar yaptılar, Çamyuvaya güzel bir komplex daha kazandırmış oldu Asdem ailesi, hayırlı olsun

 • Mehmet Savaş - 23.02.2012 - 05:31

  Bence çok iyi bir deal olmuş, burada gozden kacırdıgınız, zarar edeceğini düşündüğünüz otel iki otelin resepsiyon, eleman ve en önemlisi mutfağını tek çatı altında toplamış olması. yani yıllık 900 bin dolar kira verecek olan diğer teklif sahibinin zarar etmesi yüksek ihtimaldi, barutların düştüğü duruma düşeceklerdi, ama burada asdem tek otel için yaptığı harcamaları biraz yükselterek tek çatı altında iki otel yönetecek ki bence bunu yapabilecek kapasiteleri ve sermayeleri de var. bir turizmci olarak olabilecek en iyi anlaşmanın bu olduğu kanatindeyim, bu tarafından bakmanızı tavsiye ederim. saygılar. Mehmet

 • Turizmci 2 - 10.10.2011 - 09:27

  Camyuva için en hayırlısı olmuş ,yıllardır bu ise emek veren bir ailede kalmasına cok sevindim bildigim kadarı ile aile tüm kira bedelini nakit ödeyerek 3,5 milyonu 5 sene olmak üzere kiraladı

 • MGencer - 30.09.2011 - 01:33

  Çamyuvada top bir tesistir:Eğer eski kalitesinde işletilirse kapıdan gelen müşteriden iyipara kazanır.Zira bölgedeki oteller dökülüyor.Labada hep TOP.

 • Ersin - 29.09.2011 - 04:42

  Malesef iyi bir anlaşma olmamış, asdem beach zarar edecek. mevcut otelini zaten dolduramıyor. Labada Beach de zaten 1 milyon usd neredeyse kar yapıyor. Ki rixos ve barut pazarlamasıyla. Asdem pazarlaması o kadar güçlü değil ve hatta acentelerin çok da aradığı bir marka değil

 • turizmdebuaksam - 29.09.2011 - 11:35

  Dile kolay 1 Milyon Dolar...Bu tesisten kiracıya kalacak olan yıllık kazanç mimum 350.000.-USD. Bu iş 350.000.-USD için yapılır mı diye sorarsanız maalesef. Hayırlı olsun, Allah utandırmasın.

 • turizmci - 29.09.2011 - 09:07

  Hayırlı olsun. Labada için üzüldüm. Bu otelin tüm pazarlarda güzel bir adı var ancak Asdem beach'in internette hakkınd açok şikayetler var. Asdem beach mevcut kendi otelini dolduramıyor, ucuz satıyor. Labada ismi de bozulacak. Tavsiyemiz; Asdem Labada şeklinde isim koymaları değil bilakis Labada ismini diğer oteller Asdem beach'İn önüne getirip bu isimden faydalanmaladırıdr. Kötü bir anlaşma olmuş. BU otel 1 milyon usd kazanmaz. Yoksa 900000 usd ile işlteten Barut bırakmazdı.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.