'Yangında sabotaj ihtimali var, Şeytan Sofrası’nı Cennet Sofrası yapacağız'

'Yangında sabotaj ihtimali var, Şeytan Sofrası’nı Cennet Sofrası yapacağız'
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ayvalık Cennet Koyu'nda meydana gelen yangın için sabotaj ihtimali üzerinde durulduğunu söyledi.Jandarma ve polisin yangınla ilgili araştırmalarının devam ettiğini belirten Eroğlu, Ekim veya Kasım ayında, buraya fidan dikimi yapacaklarını ifade etti. Niğde Valiliği'ndeki basın toplantısında konuşan Veysel Eroğlu Eroğlu şu açıklamalarda bulundu:
 
‘İSMİNİ DEĞİŞTİRECEĞİZ’
 
‘’Ayvalık'ta meydana gelen yangında bir sabotaj ihtimali üzerinde duruyoruz ama netleşmedi. Jandarmamız ve polisimiz bu olayı araştırıyor. Ama ben orayı görmüştüm güzel bir yer Şeytan Sofrası isimi verilen bir yer ama biz ismini değiştireceğiz, Cennet Sofrası ismini vereceğiz. Hemen toprak işlemine başlayın dedim. Birkaç sanatçı da tweet atmış 'Veysel hoca buraya hemen ağaç dik, dikersen bizde geleceğiz' diye buyurun toprak işlemi başladı Ekim veya Kasım ayında fidan dikimi yapacağız. 1 metrekaresini dahi hiç kimseye tahsis etmeyeceğiz. Dolayısıyla 1 yıl zarfında da, biz orayı tamamen yeşil yaparız."
 
 


Bu Haber 22.08.2017 - 17:13:21 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Ertuğrul Sarısu - 23.08.2017 - 12:04

    Hemen dikersiniz. Evet evet Bodrum yarımadasında yakılıp, fidan dikmeyi unutup Otelcilere peşkeş çekilen araziyide biliyoruz. Trabzonda geçen kış yakılan dünyanın en güzel çamlarının yanışını biliyoruz ve Fidan dikilmeyip arsızca, ahlaksızca, utanmazca Katarlılara verildi. Biz sizi iyi biliyoruz not da ediyoruz. Siz de bizi iyi bilin diye...

  • Cem - 23.08.2017 - 11:44

    Şu ana kadar orman Bak. yaptıkları ortada ben hiç inanmıyorum, ama kandırılmaya müsait %50,5 var..onlara anlatın.

  • Serdar Sağlamtunç, FCSI - 22.08.2017 - 08:37

    Hay aksi! Adı için mi yakılmış???

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.