'Uludağ'da tesisler mart sonuna kadar açık kalacak'

'Uludağ'da tesisler mart sonuna kadar açık kalacak'
Güney Marmara Turistik Otelciler Birliği (GÜMTOB) Başkanı Mehmet Haluk Beceren, bölgedeki tesislerin mart ayının sonuna kadar açık kalacağını belirtti.


Türkiye’nin en çok ilgi gören kayak bölgesinin Uludağ olduğuna dikkat çeken Hauk Beceren, ''zengin pist, telesiyej ve teleski ağları ile donatılmış olması sebebiyle, kış sporları denilince ilk akla gelen yer Uludağ'' dedi.

Uludağ'ın konaklama anlamında da Türkiye'nin en gelişmiş kış turizmi merkezi olduğunu ifade eden Beceren, bölgedeki tesislerin mart sonuna kadar açık kalacağını ikaydetti. Beceren, yaptığı açıklamada şu noktaların altını çizdi:

''Türkiye'de kış turizmi daha çok iç pazar odaklı olmasına rağmen,  son yıllarda yabancı turistler tarafından da talep görmesi ve tercih edilmesi sevindirici.

Kayak severler bu yıl dolar ve eurodaki artıştan etkilenerek yurt içini tercih edince ülkemizdeki kayak merkezlerindeki doluluklar artış gösterdi.

Uludağ’da kar kalınlığı 140cm. Uludağ’da kış turizmine hizmet veren birinci ve ikinci bölgede yer alan otel ve  işletmelerimiz mart sonuna kadar kayak severlere hizmet verecektir. Bölgede bulunan bir iki otel teknik sebeplerden dolayı  kapatacak olup, bunun dışında Uludağ’da  yer alan diğer otel ve tesisler mart sonuna kadar kayak severlere hizmet vermeye devam edecek.

Uludağ’da bu yıl otel dolulukları sevindirici.  Geçen yıla göre talepte bir artış söz konusu. Bursa valiliği  ve sektör işbirliğince yurtiçi- yurtdışı fuarlarda yaptığımız tanıtımın talep artışında önemli rol oynadığına inanıyoruz .

Bursa’da turizmimizi çeşitlendirmek ve 12 ay yoğun talep alan bir Uludağ yaratmak için, Alternatif turizm türlerine canlılık getirilmesi amacıyla çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmalar arasında doğa turizmi-treeking, ve yayla turizmi yer almakta.  Bunlar Uludağ turizmini 12 ay’a yayabilecek turizm çeşitleridir.''


Bu Haber 20.02.2017 - 16:52:23 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.