'Türkiye oyuna döndü, güçlü bir son dakika dönemi yaşanacak'

'Türkiye oyuna döndü, güçlü bir son dakika dönemi yaşanacak'
İngiltere'de mart ayında yapılan tatil satışları bir önceki yılın aynı ayına kıyasla yüzde 7 arttı. Verileri değerlendiren Travel Network Group CEO'su Gary Lewis, '' ''Türkiye'nin pazara geri dönmesinden dolayı bu yıl pazarda güçlü son dakika operasyonları yaşanacak.'' dedi.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Pazar araştırma şirkti GfK'nin verilerine göre, İngiltere'de mart ayında yapılan tatil satışları yüzde 7, bu satışlardan elde edilen gelirler ise yüzde 9 oranında arttı.ACENTE SATIŞLARI DÜŞTÜ

Öte taraftan, acenteler aracılığıyla yapılan tatil satışlarında yüzde 7 düşüş kaydedilirken, çağrı merkezi aracılığıyla yapılan satışlar yüzde 15 oranında arttı.

ÜÇ AYDA YÜZDE 5'LİK BÜYÜME

İngiltere'de ilk 3 ay itibariyle yapılan kümülatif tatil satışları ise ortalama yüzde 5 oranında arttı. Araştırmaya göre, mart ayında yapılan tatil rezervasyonlarının yarıdan fazlasını her şey dahil oluştururken, lokomotif kesim ise aileler oldu.

14 GECELİK TURLAR DÜŞÜŞTE

Gfk'nin Kıdemli Müşteri İçgörü Müdürü David Hope, 14 gecelik gecelik rezervasyonlarda düşüş, 7 gecelik rezervasyonlarda ise artış olduğuna dikkat çekti.

GfK'nin verilerine göre, mart ayında en yüksek büyümeyi Türkiye gösterirken, onu Yunanistan, Mısır, Kıbrıs ve BAE takip etti. İspanya ise mart ayında büyüme gösteren ilk 5 destinasyon arasında ye almadı.

GfK'ninkine benzer veriler Travelzoo tarafından da paylaşılıyor. Buna göre, Türkiye ve Mısır satışları yüzde 43 artarken, Tunus satışlarındaki artış oranı yüzde 133 oldu.

''GÜÇLÜ BİR SON DAKİKA DÖNEMİ YAŞANACAK''

The Travel Network Group CEO'su Gary Lewis, GfK'nin verilerinin pazardaki yüksek talebi teyit ettiğini açıkladı. Lewis, ''Türkiye'nin pazara geri dönmesinden dolayı bu yıl pazarda güçlü son dakika operasyonları yaşanacak.'' ifadelerini kullandı.Bu Haber 26.04.2018 - 10:53:52 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.