'Türkiye krizi çok iyi yönetti' dedi, Wyndham'ın Türkiye planlarını açıkladı

'Türkiye krizi çok iyi yönetti' dedi, Wyndham'ın Türkiye planlarını açıkladı
Türkiye turizminin 2016’da yaşadığı kötü süreci, “Türkiye ne yapması gerekiyorsa onu yaptı, krizi çok iyi yönetti” şeklinde değerlendiren Wyndham Hotels & Resorts Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Başkanı Dimitris Manikis, grubun Türkiye planları hakkında da açıklamalarda bulundu.


20 markası ile 80’in üzerinde ülkede 9 binden fazla oteli yöneten Wyndham Hotels & Resorts, Türkiye’de büyümeye devam ediyor. 67 oteli ile Türkiye’de hizmet veren otel, 2020’ye kadar bu sayıyı 100’e ulaştırmayı planlıyor.2018’de bu zamana kadar Türkiye’de 4 otel daha açan şirket, yıl sonuna kadar en az 7 otel daha açmayı planlıyor. Yaklaşık 2.5 ay önce Wyndham Hotels & Resorts’un Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Başkanlığı görevine getirilen Dimitris Manikis, başkan olduktan sonra Türkiye’ye ilk ziyaretini gerçekleştirdi. Hürriyet'ten Burak Coşan'a konuşan Manikis ve Wyndham Hotels & Resorts’un Orta ve Doğu Avrupa Başkan Yardımcısı Edwin Broers Türkiye turizminin durumu ve grubun Türkiye'deki planları hakkında açıklamalarda bulundu.
 
'TÜRKİYE KARARLI DAVRANDI, KRİZİ ÇOK İYİ YÖNETTİ'
 
Dünyanın en büyük otel zincirlerinden bir olan Wyndham Hotels & Resorts’ün Türkiye’de Ramada by Wyndham, Ramada Encore by Wyndham, Wyndham Grand, Wyndham, TRYP by Wyndham ve Hawthorn Suites by Wyndham olmak üzere 6 markaları hizmet verdiklerinin altını çizen Manikis, dünyada faaliyet gösterdikleri diğer markaları da Türkiye’ye getirebileceklerinin sinyallerini verdi. Türkiye’nin 2016-2018 arasında geçirdiği kriz sürecini değerlendiren Manikis, şunları söyledi:

“Birçok ülkede benzer problemlerle karşı karşıya kalabiliyoruz. Ancak Türkiye kararlı davrandı. Krizde nasıl davranması gerekiyorsa onu yaptı. Süreci çok iyi yönettti. Türkiye’nin kendine has birçok özelliği ve güzellikleri var. Paris’in, Barselona’nın, Madrid’in güzellikleri nasıl alınamazsa, Türkiye’ninkiler de alınamaz. Paris’ten Eyfel Kulesini söküp götüremeyeceğinize göre, Türkiye’den Sultanahmet’i sökmezsiniz. Bu güzellikler Türkiye’ye ait. Türkiye kriz sonrasında dolulukları arttırdı. Şimdi ise sıra fiyatları arttırmaya geldi. Türkiye bu konuda avantajlı. Çünkü her alıcı için bir çeşidi var. BMW de böyledir. 6 farklı X modeli var. Her alıcıya hitap ediyor. Türkiye de böyle. Bodrum’da bir otele bir geceliğine 15 bin dolar ödeyenler de var, 50 dolar ödeyen de. Türkiye harika bir destinasyon. Farklı segmentlere hitap ediyor olması ise muhteşem.”
  
Dünyada en geniş altıncı otel ağına sahip oldukları ülkenin Türkiye olduğuna vurgu yapan Manikis, “Türkiye, dünyanın seçtiği bir ülke. Farklı insan kültürüne sahip ve misafir ağırlamayı çok iyi biliyor. Harika yemekler ve harika lüks otellere sahip. Turizm insanları birleştiren bir yapı. İnsanlar seyahat ettikçe, daha güzel başarılar yakalanacak. Hiçbir ayrım yapmadan insanları bir araya getiren tek etmen turizmdir. Türkiye de bunu çok iyi başarıyor” diye konuştu.
 
'KISA VADELİ DÜŞÜNMEDİK, YATIRIMA DEVAM ETTİK'
 
Grubun Orta ve Doğu Avrupa Başkan Yardımcısı Edwin Broers da Türkiye’de geçen yıl 14 otel açtıklarını, bu sene açacakları otellerle birlikte toplam otel sayısını 70’in üzerine çıkaracaklarını söyledi. Türkiye’de turizmin her çeşidinin yapılabileceğine vurgu yapan Broers, “Türkiye kriz sürecini çok iyi yönetti. Oda fiyatları son iki yılda yüzde 25 yukarı çıktı. 2016’da yaşanan kötü süreçte Wyndham olarak kısa vadeli hiç düşünmedik. Aksine yatırımları azaltmadık ve devam ettik. Uzun dönemli düşündük" dedi.
 
 


Bu Haber 27.07.2018 - 09:51:15 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.