'Turizm sektörü ikizime teslim edildi, sektör holding gibi yönetilmeli'

'Turizm sektörü ikizime teslim edildi, sektör holding gibi yönetilmeli'
Murat Ersoy, ikiz kardeşi Mehmet Ersoy'un Kültür ve Turizm Bakanı olmasına ilişkin değerlendirmede bulundu. ''Ülkenin en önemli sektörlerinden biri ikizime teslim edildi'' diyen Murat Ersoy, turizm sektörünün bir holding gibi yönetilmesi gerektiğini savundu.


Hürriyet gazetesinden Aysel Alp'a konuşan Murat Ersoy, ‘Kardeşinizin bakanlığı sizi şaşırttı mı, duyduğunuzda ne hissettiniz’ şeklindeki soruya, şu karşılığı verdi:

“Şaşırdım ama ülkenin en önemli sektörlerinden birinin ikizime teslim edilmesi hem benim hem de ailem için büyük bir onur. Çok gururlandım. Biz ailecek siyasetle ilgilenen kişiler değiliz. Ticaretle ilgileniyoruz. Ama Cumhurbaşkanı yeni kabine için  ticarette deneyimli isimlerin dümenin başına geçirileceğini söylemişti. Turizm de holding gibi yönetilmesi gereken bir yer. Kardeşimin bakanlığı sektör tarafında da olumlu karşılandı ama beklentiler de çok olacak.”Murat Ersoy, ‘Siz de bir turizmcisiniz. Turizmci olarak kardeşinizin Türk turizminin hangi sorununu çözmesini, nasıl bir strateji izlemesini bekliyorsunuz’ sorumuza da şöyle yanıt verdi:

“Kardeşim değil de başka bir isim olsa bu soruya yanıt vermek, konuşmak kolay olurdu. Ama onun zaten bir ajandası var, zamanı geldiğinde açıklayacak.”


Bu Haber 16.07.2018 - 10:02:30 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • TURİZM = OTELCİLİK ? - 16.07.2018 - 03:10

    İLK ÖNDE BUNU AŞMALIDIR TÜRKİYE TURİZMİ. TURİZM DEMEK OTELCİLİK DEMEKTİR. BUNU AŞAR İSEK O ZAMAN SEKTORDEKI GELIR DENGESI ESIT PAYLASILACAKTIR. OTELCI ACENTE ARASINDA PARA DONMEKTEDIR. ANCAK DISARIDAKI ESNAF AYNI SEKILDE BU PASTADAN PAYINI ALAMIYOR? YENI OTEL TESVIGI VERMEYI DURDURMALIYIZ, EGITIME, EGITILMIS PERSONELE, BILLGILI ILGILI PERSONELE IHITYAC VARDIR. DEVLETIMIZ ILK ONCE BUNA YOGUNLASMALIDIR VE TESVIGI PERSONELE YAPMALIDIR. DIREK OLARA TURISTE TESVIK VERILMELIDIR ILK DEFA ANTALYA GELECEK 3 KISI VE UZERI KISILERE GRUP REZERVASYONLARINA KISI BASI 300 TL DEGERINDE GUNLUK TUR TESVIGI VERILMELIDIR. BU UCRETI ACENTE BAKANLIK ARASINDAKI BIR PROKOTOLLE ICRAATA DOKULMELIDIR. YURT DISINDA REKLAM VEREN ACENTELERE OTELLERE TUR OPERATORLERINE YAPMIS OLDUGU REKLAM HARCAMASI KADAR DA DEVLET TARAFINDAN VERILMESI SAGLANILMALIDIR ONEMLI OLAN REKLAM ICERIGINDE EN AZ 3 ADET TURISTIK TARIHI YERLERIN RESIMLERI ISIMLERININ GECMESI KOSULU ILE...OZEL SEKTOR DEVLETIN VERECEK OLDUGU REKLAMLARDAN DAHA FAZLASINI DAHA IYISINI YAPABILIR. BU YUZDEN REKLAA TESVIK VERSIN BAKANLARIMIZ. VE TURKIYE UCAKLARINA UCAK ISMI VERIRKEN TARIHI YERLERIN ISIMLERI VERILMELIDIR. TURKIYE DE ARAÇ KİRALAMA KANUNU YOKTUR? KANUNSUZ DUZENSIZ DERME CATMA BIR DENETIMSIZ BIR SEKTOR HALINDEDIR. ACILEN RENT A CAR SEKTORUNE EL ATILMALIDIR KANUNLAR CIKARTILMALIDIR ZORUNLULUKLAR GETIRILMELIDIR, HERKESIN YAPTIGI IS OLMAKTAN CIKMALIDIR. ONEMLI OLAN SEKTORUN VATANDASA ZARAR VERMEMESIDIR. GEREKIYORSA TURSAB GIBI BIR TOKİB TÜRKİYE OTO KİRALAMACILAR BİRLİĞİ KURULMALIDIR.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.