'Turist nasıl kazıklanır'ın belgesi: Havalimanı Kadıköy arası 2 bin lira

'Turist nasıl kazıklanır'ın belgesi: Havalimanı Kadıköy arası 2 bin lira
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde üslenen transfer şirketleri, turistleri kandırıp dudak uçuklatan ücretlerle tranfer yapıyor. Son olarak peş peşe yaşanan iki olay durumun vehamitini gözler önüne seriyor.


TurizmGüncel


Atatürk Havalimanı Dış Hatlar terminalinde üslenen transfer şirketleri, oteline bıraktıkları turistlereden dudak uçuklatan paralar alıyor.TURİSTİK KREDİ KARTINDAN 3 BİN LİRA ÇEİLMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde havalimanından alıp oteline bıraktığı İngiliz turistin kredi kartından 3 bin lira çeken transfer şirketi haberinin ardından, yine İstanbul'da peş peşe benzer iki olay yaşandı.

2 BİN LİRAYA AHL-KADIKÖY TRANSFERİ

Transfer şirketlerinden biri, 3 Aralık 2017 tarihinde Atatürk Havalimanından aldığı turisti Kadıköy'deki oteline götürüp tekrar havalimanına transferini sağlamak için tam 1.920 TL para aldı. Tahsilatın kredi kartından yapıldığını belirten Alan Sullivan isimli turist, kaldığı otelin yöneticisine, ''Gece geç saatte indiğim için uykuluydum. Kredi kartımdan ne kadar para çektiklerini o anda fak etmedim. Sonra kontrol ettiğimde kartımdan 1.920 lira çekildiğini fark ettim.'' diyerek şikayette bulundu.

PARANIN YARISINI KURTARMAYA ÇALIŞTI AMA...

Transfer için yüklü miktarda ödeme yapan Sullivan, transfer şirketini arayarak en azından dönüşü iptal etmeyi ve parasının yarısını kurtarmayı denemiş ancak başarılı olmamış. Telefonla ulaştığı şirket yetkilileri, müdürün şu anda yerinde olmadığını, kendilerinin ise iptal yetkisinin bulunmadığı söylemişler.TRANSFERE 864 LİRA ÖDEDİ, TAKSİ PARASINI CEBİNDEN VERDİ

Transfer soygununda ikinci olay da yine Kadıköy'deki bir otele yapılan transferde yaşandı. 5 Aralık 2017 tarihinde, Daniel De La Serna isimli turist, Atatürk Havalimanından Kadıköy'deki oteline transfer için kredi kartından 864 lira ödedi. Çift yönlü transfer alan Serna, havalimanı dönüş transferi zamanında gelmediği için ayrıca taksi parası ödeyip uçağına yetişebilmiş. Daniel De La Serna ise otel yönetimine, kredi kartından tahsil edilen miktarın farkında olduğunu ancak bunu normal ücret zannettiğini belirtti.
Bu Haber 05.12.2017 - 14:49:25 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.