'THY yeni havalimanına taşınmak için 1 milyar dolara yakın kredi alacak'

'THY yeni havalimanına taşınmak için 1 milyar dolara yakın kredi alacak'
Türk Hava Yolları'nın İstanbul'da inşaatı devam eden üçüncü havalimanına taşınması kapsamında yapacağı yatırımlarda kullanılmak üzere 800 milyon dolar ile 1 milyar dolar arası kredi için 12-13 yerli ve yabancı banka ile imza aşamasına geldiği belirtiliyor.


Türk hava Yolları (THY), üçüncü havalimanına taşınmak için yerli ve yabancı bankalardan 800 milyon dolar ile 1 milyar dolar arasında kredi alacak. Hürriyet'in Reuters'tan aktardığı habere göre, konuya yakın kaynaklar finansman sağlayacak bankalar arasında beş yerli banka ve ICBC’nin de dahil olduğu Çinli bankalar bulunduğunu belirtiyor.İş Bankası, Yapı Kredi, Alternatifbank ve Ziraat Katılım’ın finansman sağlayacak yerli bankalar arasında olduğu söylenirken, adı geçen bankalar ve THY'nin konuyla ilgili görüş vermekten kaçındığı ifade ediliyor. Anlaşmanın bu ay sonuçlanması bekleniyor.

Konuya yakın bir kaynak, THY’nin İstanbul üçüncü havalimanına taşınması için gerekli kredi için bankalarla görüşmelerin sürdüğünü ve imza aşamasında olduğunu belirterek, “IGA sadece havalimanını yapıyor. THY yeni havalimanına binalar, müşteri satış ofisleri, taşıma bantları gibi yatırımları kendisi yapacak ve bunlara finansman gerekiyor” dedi. 


Bu Haber 28.07.2018 - 09:09:13 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.