'Sizin işiniz bu meslekte belge almış acentelerin hakkını korumak!'

'Sizin işiniz bu meslekte belge almış acentelerin hakkını korumak!'
TÜRSAB başkan adayı Firuz Bağlıkaya Side ve Alanya'da acentelerle bir araya geldi. Bu yıl yaklaşık 5 bin üyenin katılması beklenen genel kurulun oldukça hareketli geçmesi bekleniyor.


Side ve Alanya'da acentelerle bir araya gelen Bağlıkaya'nın Side toplantısına, Manavgat-Side BYK Başkanı Ahmet Özden'in yanı sıra 75 acente temsilcisi katıldı. Toplantıda kaçak acente, transfer ve hava yolu şirketleri ile yaşanan sorunlara değinen Bağlıkaya, yönetimi acentelerin hak ve hukukunu korumak yerine koltuğu korumaya çalışmakla suçladı.ALANYA BYK BAŞKANI DA KATILDI

Muhalefetin Antalya bölgesindeki ikinci durağı ise Alanya oldu. Murat Çeviker ve Bilal Korkmaz'ın ev sahipliğinde yapılan düzenlenen ve 124 acentenin katıldığı belirtilen toplantıya, TÜRSAB Alanya BYK Başkanı Suat Çavuşoğlu da katıldı.

HASAN ERDEM: KOLTUĞA YAPIŞANLARI İSTİRAHATE GÖNDERECEĞİZ

Toplantıya katılan Değişim Hareketi lideri Firuz Bağlıkaya ve Güçlü TÜRSAB platformu Lideri Hasan Erdem, Alanyalı acentelere seslendi. Hasan Erdem, ''Kongreye gelin, oyunuzu kullanın. Bizim için hiçbir şey yapmayan yönetimi gönderin. Dil bilmeyen turizmciden TÜRSAB Başkanı olur mu? Müze biletlerinden yüzde 5’ler ile 40 milyon TL’mizi aldılar. Böl parçala yönet taktiği ile bizi kandırdılar. Biz Firuz Bey ile kararlaştırdık. İki dönemden fazla başkanlık olmayacak. Koltuğa yapışanları istirahate göndereceğiz. Firuz Bağlıkaya’ya çok teşekkür ediyorum. Muhalefet kesinlikle bölünmeyecek!” dedi.

''ACENTECİLİK ONURLU BİR MESLEK''

Hasan Erdem’in ardından söz alan Firuz Bağlıkaya ise “Artık yeter diyoruz! Dünyada gelişen trendlere hakim, çağın gerisinde kalmayan bir yönetim istiyoruz. Gençlerin önünü açacağız. Bizim mesleğimiz son derece onurlu bir meslek. Seyahat Acentacılığı vatana hizmettir. Çok önemli işler yapıyoruz. Cari açığı biz kapatıyoruz.  Mesleğinizi değiştirmek istemiyorsanız, başkanınızı değiştirin.'' dedi.''SADECE 15 DAKİKADA KARAR ALDIK''

Değişim’i gerçekleştirmek için var güçleriyle çalışmaya devam edeceklerini belirten Bağlıkaya, “Muhalefetin nasıl birleştiğini soruyorlar. Hasan Erdem ile bu kararı almamız sadece 15 dakika sürdü. Çünkü dertlerimiz ve sorunlarımız aynı. Biz iki senede tüm vaatlerimizi yerine getireceğiz. Bizim yirmi seneye ihtiyacımız yok.'' ifadelerini kullandı.

''SİZ İŞİNİZ BELGELİ ACENTELERİN HAK VE HUKUKUNU KORUMAK''

Mevcut yönetimin üyelerinin sorunlarını görmezden geldiğini ifade eden Firuz Bağlıkaya, ''Bir tek genişletilmiş ve şişirilmiş BYK toplantılarını biliyorlar. Eş- dost toplanıp yemek yiyorlar. Sadece seçim çalışması yapıyorlar. Bizimle ilgili hiçbir şey yapmıyorlar!  Tur ve transfer yapamıyoruz. Bilet satamıyoruz. Hava yollarının internet sitelerinde bilet acentalarından daha ucuza satış yapılıyor.  Öncelikle mesleğin içindekileri koruyacaksınız! Sizin işiniz bu meslekte belgesini almış insanların hak ve hukukunu korumaktır.” dedi.

TÜRSAB GENEL KURULUNA REKOR KATILIM BEKLENİYOR

2-3 Aralık'ta yapılacak TÜRSAB genel kuruluna bu yıl rekor satıda katılım olacağı belirtiliyor. Turzmajansı'nda yer alan habere göre, 4 bin 755 acentenin genel kurula katılmak için başvururken, askı sürecindeki itirazlarla birlikte bu sayının 5 bine yükselmesi bekleniyor.Bu Haber 15.11.2017 - 09:53:08 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.