'Haliç'te butik otellere ihtiyaç var' dedi, kentsel dönüşüme talip oldu

'Haliç'te butik otellere ihtiyaç var' dedi, kentsel dönüşüme talip oldu
İstanbul Haliç’te Hilton Garden Inn Oteli’ni inşa eden Amplio’nun Yönetim Kurulu Başkanı Alaeddin Babaoğlu, bölgede başlayacak kentsel dönüşüme talip olduklarını açıkladı. Haliç bölgesinde Hilton Garden Inn'in dışında 6 otel projesinin daha devam ettiğini belirten Babaoğlu, bu bölgenin butik otellere ihtiyacı olduğunu ifade etti.


Vatan Gazetesi'nden Elif Ergu'ya konuşan Alaeddin Babaoğlu,  “Haliç’te kentsel dönüşüm projesi var . Biz bölgenin dönüşümüne talibiz. Otel, restorasyon ve ofiste olacağız” dedi.

Türkiye'deki ilk projelerinin Haliç Hilton Garden Inn olduğunu belirten Alaeddin Babaoğlu, Haliç'in henüz hak ettiği yerde olmadığını söyledi. Babaoğlu, "Bence Haliç evrim sürecinde. Oteli yaparken orada erişimini stratejik bulduk. Ayrıca hükümet verdiği tüm sözleri tutuyor bölgede. Orayı dönüştürmek için çabalıyor. Biz Haliç Kongre Merkezi’nin 200 km ötesindeyiz. Maslak, Büyükdere hattı, tekneyle boğaza ulaşım... Muhteşem bir yer" değerlendirmesini yaptı.
 
Babaoğlu, Ergu'nun "Haliç’te bu kadar otele ihtiyaç var mı? Orası kongreler ve oteller adası için uygun bir bölge mi?" sorusuna ise şu yanıtı verdi: 
 
"Bizden sonra 6 tane daha otel yatırımı yapılıyor. Biz onları dost ve müttefik olarak görüyoruz. Bölgenin dönüşümü için bu şart. Yakında Haliçport olacak. Haliç ayağa kalkıyor. Hilton Türkiye’ye ilk gelen zincirdir. Haliç’te de ilk olmak istediler ve gördüğünüz gibi yüksek katlı bir otelde değiliz. Bölgeye çok uygun bir proje yaptık." 
 
"Belediyenin başlattığı kentsel dönüşüm projesi var Haliç Bölgesi’nde. Biz de orada bazı gayrimenkuller satın aldık. Bölgenin dönüşümüne talibiz. İddialıyız. Haliç Bölgesi’nde butik oteller olması gerektiğini düşünüyoruz. Biz de yapabiliriz, başkaları da... Ofisler, rezidanslar da olmalı. Bizim Hilton otelimiz de iş oteli ama balkonlu, bahçeli. Çünkü bölge çok özel. Konut projelerine çok yakın değiliz. Çok vasıflı bir mahalle olabilir. Daha çok otel, restorasyon ve ofis işlerinde olacağız." 
 


Bu Haber 12.05.2014 - 12:02:09 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.