'Doğuş Grubu İzmir'deki AVM ve otel projesinden çekiliyor' iddiası

'Doğuş Grubu İzmir'deki AVM ve otel projesinden çekiliyor' iddiası
Geçtiğimiz günlerde bankalardan 23.5 mlyar liralık borcu için yapılandırma talep eden Doğuş Grubunun şimdi de İzmir'de yürüttüğü AVM-otel projesinden çekildiği belirtiliyor.


Doğuş Grubu'nun İzmir-Üçkuyular'da Orjin Grubu ile yürüttüğü İstinye Park projesinden çekileceği belirtiliyor.

Hürriyet'ten Jale Özgentürk'ün haberine göre Doğuş Grubu, İzmir-Üçkuyular’da inşaatı süren İstinye Park’taki hisselerini ortağı Orjin Gruba devrederek bu yatırımdan ayrıldı. İstanbul İstinye Park’ta ise satışın söz konusu olmadığı belirtiliyor. Üçkuyular'daki İstinye Park projesinde Doğuş Grubunn yüzde 42'lik hisseye sahip olduğu belirtiliyor.

Jale Özgentürk'ün yazısında, ''Yönetim kademesinde değişimler, borçları ve yönetimi yeniden yapılanma çalışmaları göze çarpıyor. Bankalara başvurunun duyulmasından önce geçen haftalarda basında yer alan haberlerde Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk’in başta Doğuş Restaurant Entertainment and Management’tın (D.ream) hisselerinin bir kısmı ile Nusr-et, Zuma gibi bazı operasyonları satışa çıkaracağı yer alıyordu.'' ifadeleri dikkat çekti.

D.REAM'İN HİSSELERİNİN YÜZDE 20'SİNİ SATTI

Öte taraftan Doğuş Holding'in, D.ream International'dan Singapurlu Temasek Grubu'na hisse satışı gerçekleştirdiği belirtildi.

Bllomberg'de yer alan habere göre, Doğuş Grubu, D.ream'in (Doğuş Restaurant and Entertainment and Management) yüzde 20'sini Singapurlu fona yaklaşık 240 milyon dolara sattı.Bu Haber 09.04.2018 - 09:23:53 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.