'Daralan Rusya pazarında satın alma ve birleşmeler olabilir'

'Daralan Rusya pazarında satın alma ve birleşmeler olabilir'
Coral Travel CEO'su Coşkun Yurt, outbound pazarının zayıflamasıyla birlikte Rusya'a iç turizme ağırlık vermeye başladıklarını açıkladı. Yurt, Rusya seyahat pazarında yaşanan daralma nedeniyle satın alma ve birleşmelerin olabileceğini de ifade etti.


TurizmGüncel

Rusya'nın önde gelen tur operatörü OTI, yurt dışına tatile giden Rus sayısındaki düşüşü kompanse etmek ve ürün çeşitliliği sağlamak amacıyla iç turizm ayağını geliştirdiklerini belirtti.

RUSYA'DA SATIN ALMA VE BİRLEŞMELER OLABİLİR

Almanya'nın önde gelen iş ve turizm dergisi fvw, Rusya pazarını konu alan bir haber yayınladı. Rusya'nın önde gelen tur operatörü OTI Holding Başkan Yrdımcısı ve Coral Travel CEO'su Coşkun Yurt'un görüşlerine yer veren dergi, Yurt'un şu değerlendirmesini aktarıyor: "Zayıflayan Rusya pazarında bir sonraki adımlar, satın alma, birleşmeler olcaktır."

TÜRKİYE KAYBI YÜZDE 20 CİVARINDA

Rusya'da İspanya ve Yunanistan gibi Avrupa'ya giden seyahatçi sayısında yüzde 40 düşüş beklediklerini ifade eden Coşkun Yurt, Mısır'a giden ziyaretçi sayısında ise yüzde 10-15 oranında bir düşüş öngördüklerini aktarıyor. Yurt, "Türkiye açısından ise gelişme var. Şu anda yıl bazında Türkiye'ye giden Rus sayısında yüzde 20 civarında bir düşüş bekliyoruz. Bizim tur operatörümüz açısından ise bu düşüş yüzde 5-10 arasında olacak. Çünkü Rusya iç pazarına güçlü bir giriş yaptık" dedi.

2016 İÇİN İYİMSERİZ AMA...

2016 için iyimser olduklarını ifade eden Coşkun Yurt, "Ancak 2014'ün rakamlarına ulaşıp ulaşamayacağımızı öngörmek şu anda zor." açıklamasında bulunarak şu noktaların altını çizdi:

OTI olarak Kırım ve Karadeniz kıyılarına yönelik paket tur satışları ile iç pazarı büyütmek istiyoruz. 2014 yılında 15 milyon olan Karadeniz'e giden Rus sayısı bu yıl yüzde 30 arttı. Biz de iç turizme iki yıl evvel başladık ve charter uçuşlarla iş hacmimizi büyütüyoruz.


Bu Haber 06.08.2015 - 15:42:53 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.