'Çin'den 2 milyon turist gelecek şekilde planlama yapılıyor ama...'

'Çin'den 2 milyon turist gelecek şekilde planlama yapılıyor ama...'
Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'un Çin ziyaretini kaleme aldı. Çin'den 2 milyon turist gelecek şekilde planama yapıldığını belirten Sarıkaya, ancak sayının 300-400 bin civarında kalmasının beklendiğini ifade etti.Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'un Birleşmiş Milletler Turizm Örgütü'nün genel kuruluna katılmanın yanında bir dizi ikili görüşmeler de gerçekleştirdiğini yazan Sarıkaya, ''Önemli gelişme ise her yıl yurtdışına birçok ülkenin nüfusundan çok daha fazla sayıda, 100 milyon insan gönderen Çin’de, bu sene 'Türkiye yılı' olarak kutlanacak.'' dedi.

PLANLAMA 2 MİLYON AMA...

Yıllardır bir düzene oturması için uğraş verilen Çin'den gelen ziyaretçi sayısının arttırılması için 2018'in iyi değerlendirilmesinin planlandığını ifade eden Habertürk yazarı, ''Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderler içinde en fazla ziyaret ettiği ülke olan Çin’den 2 milyon turisti getirmeye uygun planlama yapılıyor. Ancak dünyadaki gerilimin kaygıyı artırıp insanların seyahat etme şevkini kırdığı süreçte rakamın 350-400 bin civarında kalması bekleniyor.'' ifadelerini kullandı.

''ÇİNLİ TURİST TÜRKİYE'Yİ SEVMİŞ''

Sarıkaya yazısının devamında, ''Bununla birlikte bir dizi filmin, bir TV programının veya bir önemli kişinin cümlesinin insanları ne derece etkilediği, sayıyı bir anda nasıl patlattığı da ortada. Şurası bir gerçek ki Çinli turist Türkiye’yi sevmiş; en azından 5 yıl öncesine göre nerede olduğunu ve hangi bölgelerinin kendisinin ilgisini çektiğini biliyor.'' dedi.

Yazının devamı>>>Bu Haber 15.09.2017 - 10:25:27 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Çİn Büyük Bir Pazar - 16.09.2017 - 11:34

    Sevgili Okurlar Yazarlar Ve Turizm Bakanımız; Çin yılda 100 milyon ve üzeri turist gönderen devasa bir ülke biz ise 400 bın Çin ki turisti ağırlamışız. Çin li turistleri daha fazla çekebilmek için ÖZellikle çin de yapılan Sinema filmlerinde Dizilerde ve turizm kanallarında TÜRKİYE İSTANBUL ANTALYA PAMUKKALE KAPADOKYA reklamları tanıtımları yapılmalıdır. ÜLkemizde belirlenecek turistik alanlarda filmk reklam vb işleri yapacak Çin şirketlerine ektra prim ödemesi yapılmalıdır ki ülkemizi orada daha iyi tanıtalım bu projeler uzun soluklu olmalıdır ve gelecek yıl ıcınde cınlı turıst sayısı en az 5 mılyonu gecmelıdır. buyuk dusunup buyuk hareket etmek gerekır. Çinde Reklam çalışmaları yapılmalıdır, Oranın en ünlü Siyasi adamlarını Artislerini Futbolcularını bu Aynı tek reklamda oynatmalı ve ulkemızı gezerkenkı bır reklamı yayınlanmalıdır Istanbulda ınıyor orayı gezıyor ızmıre gecıyor oradan sahılden antalya ve cıvarı sonra kapadokya ve dırek ulkesıne donuyuor. bu sekılde 360 derecelık bır tur cızılmelıdır. Sayın bakanımız bu ısı basarabılecek Kapasıte de bır ınsan. Çin li turist gezer ve gezdiği yerlerde para harcıyor, otelde kalıyor, dısarda yemek yıyor, arac kıralıyor, oren yerlerıne gırıyor daha ne ıstıyoruz ? bırakında otelde 7 gun yatıp ıcmesın ! otellerın sevmedıgı bır turıst cesıdıdır. ancak esnaf a katkı saglayan bır kesımdır. kısı bası harcama rusların 3 katıdır. AKKDER.ORG olarak Çin li turistlerin çok fazla gelmesinden yanayız.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.