'Bursa'ya Arap turist çekmek için sektör birlikte hareket etmeli'

'Bursa'ya Arap turist çekmek için sektör birlikte hareket etmeli'
GÜMTOB Yönetimi Bursa Vali Yardımcısı ve Kültür ve Turizm İl Müdürü'nü makamında ziyaret etti. GÜMTOB Başkanı Haluk Beceren, Bursa'nın Unesco Dünya Mirası Listesi'nde yer almasının önemi ve Arap turistleri kente çekmek için yapılması gerekenler hakkında açıklamalarda bulundu.


GÜMTOB Yönetim Kurulu Başkanı M. Haluk Beceren, Başkan Yardımcısı Ersin Yazıcı, Yönetim Kurulu üyeleri Cengiz Tokatlı ve Hakan Efe  Bursa’ya yeni atanan Vali Yardımcısı Yunus Fatih Kadiroğlu ve  Kültür  Turizm İl Müdürü Yrd. Doç. Dr. Abdullah Damar’ı makamında ziyaret etti. 

'FUARLARA KATILMALIYIZ'

Bursa’nın Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer almasının çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Beceren, “Avrupa’da dünya mirası listesinde yer alan şehirleri gezip görmek isteyen ciddi bir turist kitlesi var. Bu sebeple, Bursa olarak Avrupa’daki  fuarlara da katılarak  tarihimiz, kültürümüz  turizm tüketicisine tanıtılmalıdır.” dedi. 

'ARAP TURİST BURSA İÇİN ÇOK ÖNEMLİ'

Arap turizminin Bursa için önemini vurgulayan GÜMTOB Yönetimi, Arap turizm potansiyelinin daha iyi noktalara getirilmesi için, sektörün tüm dinamiklerinin bir araya gelerek, yapılacak yeni çalışmalar için  yol haritasının belirlenmesi gerektiğini ifade etti. Yapılan görüşmelerin ardından sektör temsilcilerinin katılımı ile bir toplantı yapılması kararlaştırıldı.Bu Haber 28.08.2015 - 17:30:32 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.