'Başbakan’ın hemşerisi ormandaki ağaçları kesip otel yapyor'

'Başbakan’ın hemşerisi ormandaki ağaçları kesip otel yapyor'
İncekum Orman Eğitim Merkezi'nde 4 bin metrekarelik otel yapımına başlanması ve ilk etapta 100 ağaç kesilmesiyle gündeme gelen Gür Grup ortaklarından Yusuf Gür'ün, Başbakan Erdoğan'ın memleketi olan Rize'nin Güneysu ilçesinden olduğu iddia edildi.


Diğer ortak Avrasya Turizm'in sahibi Ali Filiz'in de tahsisi yapan dönemin Orman Bakanı Osman Pepe gibi Trabzonlu olduğu öğrenildi. Avsallar eski Belediye Başkanı Şerif Kaya, "Hemşehri olmalarının yanısıra Gür'ün Başbakan Erdoğan'ın, Filiz'in de Pepe'nin akrabası oldukları söyleniyor. Ancak bu söylentilerin doğruluğundan emin değilim" şeklinde konuştu.

Yeni Alanya'nın dünkü sayısında yer alan "Orman katliamı" başlıklı manşet haberi büyük yankı uyandırdı.

Alanya'nın 40 yıldır özenle koruduğu ender yeşil sahalar arasında bulunan İncekum Orman Eğitim Merkezi'nde 4 bin metrekarelik otel yapımına başlanmış, ilk etapta 100 ağaç kesilmişti. Avsallar'da bulunan ve ormanla bütünleşmiş, orman dokusuna zarar vermeyen bungalov tipi yapılarıyla bilinen İncekum Orman Eğitim Merkezi'nde yapımına başlanan otel inşaatı, yeşil kıyımını da beraberinde getirmişti. Dünyaca ünlü İncekum Orman Kampı yanında bulunan 4 bin metrekarelik alanı Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nden 29 yıllığına kiralayan Avrasya Turizm ve Gür Grup ortaklığında yapımına başlanan otele 'Melisa Garden Club' adı verilecek.

ERDOĞAN'IN HEMŞEHRİSİ ÇIKTI


Avrasya Turizm ile birlikte otel inşaatına başlayan Gür Grup ortaklarından birisinin Yusuf Gür olduğu, Gür ve ailesinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hemşehrisi oldukları bildirildi. Gür Ailesi'nin, Erdoğan'ın memleketi olan Rize'nin Güneysu ilçesinden oldukları belirtilirken, diğer ortak Avrasya Turizm'in sahibi Ali Filiz'in de tahsisi yapan dönemin Orman Bakanı Osman Pepe gibi Trabzonlu olduğu öğrenildi.

ERDOĞAN DÜĞÜNE KATILMIŞTI

Başbakan Erdoğan, 2009 yılında Gür Ailesi'nin oğulları İbrahim Gür ile Rize'nin Güneysu İlçesi'nden Mustafa Gündoğan'ın kızı Necibe Gündoğan'ın Feshane’de yapılan düğün törenine de katılmıştı. Dönemin Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı, İçişleri eski Bakanı Abdülkadir Aksu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın katıldığı törende Erdoğan'ı damat İbrahim Gür’ün babası işadamı Yusuf Gür ve amcası olan Ortadoğu Enerji Grubu Başkanı Ahmet Gür ve eşi karşılamıştı. Topbaş'ın nikahı kıydığı törende Gür'ün nikah şahitliğini de Erdoğan, Yazıcı ve Aksu yapmıştı.

"BEN DE DUYDUM"

Avsallar eski Belediye Başkanı Şerif Kaya, "Otel ortaklarından olan Gür Grup'un sahibi Yusuf Gür'ün, Başbakan Erdoğan'ın hemşehrisi olmasının yanısıra akrabası olduğu da halk arasında konuşuluyor. Avrasya Turizm sahiplerinin de eski Orman Bakanı Pepe'nin akrabaları oldukları söyleniyor. Ancak her iki söylentinin de doğruluğundan emin değilim" dedi.
 
Avsallar Belediye Başkanı Hüseyin Enver Görgülü ise, Yeni Alanya'nın konuya ilişkin soruları üzerine "Şu anda Adıyaman'dayım. Dönünce haberi inceleyip, açıklama yapacağım" dedi. (Yenialanya.com)


Bu Haber 02.02.2012 - 12:59:48 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
 • ramazan yılmaz - 13.08.2013 - 11:36

  yukarda yazılanlar doğruysa eğer yazıklar olsun derim yapanada yaptıranada 6 tı kişilik ailemle ilk defa tatil yapma imkanı bulup 500 tl ye tatil yapmıştık onudamı çok gördüler İNŞAAT ALANI GİRMEK YASAK BUNU TAYYİP BEYİN SAYFASINDA PAYLAŞACAM...

 • bayram - 13.06.2013 - 12:24

  Güzel bir yatırım olmuş. Yapandan ALLAH razı olsun. Kimsenin aklına gelmezdi ormanın içinde otel. Çok yaratıcı.Kesilen ağaçlarıda herhalde kalıpta kullanmışsınızdır. O ağaçlar altında piknik yapmış biri olarak iyi bilirim.Piknik yaparken bir karga kafama zıçmıştı iyi olmuş ağacı kesmişsiniz.

 • osman nicder - 10.05.2013 - 10:10

  o otelin alçı işlerini yaptım başbakanın teyze çocuğudur yusuf gür paramızı alana kadar neler çektik

 • ALİ - 14.03.2012 - 08:27

  AVRASYA aş yi araştırın bakın altından neler çıkacak.yazdıklarınız tamamen doğru.ve eksik.

 • osman saver - 03.02.2012 - 10:40

  yok canım, olur mu hiç?? valla inanmıyorum..

 • cemil - 03.02.2012 - 09:51

  e adamlar neden yandaş???kesecek tabii kesecek otel yapacak, bina yapacak, satacak nemalanacak... iktidarın bilgi ve himayesi içerisinde her şey mübah....

 • bravo - 03.02.2012 - 01:41

  E onlar bunun için var. Hem o ağaçları başkası keser de kâğıt yapar sonra da kitap yazmaya kalkar da hükümeti yıkmaya çalışırsa filan... Aman ha... Kesin kesin, kalmasın hiç yeşil. Sonra o betonkentten kaçan da ilk onlar olur.

 • Mevlüt - 02.02.2012 - 01:06

  Durmak yoooook, yola devam...

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.