'Avcı ne kadar hile biliyorsa, ayı da o kadar kaçacak yol biliyordur'

'Avcı ne kadar hile biliyorsa, ayı da o kadar kaçacak yol biliyordur'
Öngen Country Hotel yöneticisi Mehmet Öngen, Mart 2016’da Edremit Güre’de Ramada’nın dünyadaki ilk termal otelini açmaya hazırlanıyor. Turizm sektörünün içinden geçtiği sıkıntılı döneme dair de konuşan Öngen oldukça iyimser: Avcı ne kadar hile biliyorsa, ayı da o kadar kaçacak yol biliyordur.


Hürriyet’ten Mete Tamer Omur, bu haftaki ‘Kazdağlarının çevreci girişimcisi’ başlıklı yazısında, Murat Öngen ile Kazdağları’nda Ramada ile hayata geçirilecek termal otel projesine ve Öngen’in turizmin sıkıntılı durumuna dair yorumlarına yer verdi.

RAMADA’YI ZOR İKNA ETTİ

‘Kuzey Ege’de neden kaliteli turizm yapılmıyor’ diyerek yola çıkan Mehmet Öngen, uzun uğaşlar sonucu bölgeye ilk yabancı zincir oteli getirmeyi başardı. Mehmet Öngen, “Ramada’nın bugün 61 ülkede 7 bin 500 oteli bulunuyor. Şimdi buna yeni bir halka ekliyoruz. Ramada Resort Kazdağları Thermal&Spa. Bu Ramada’nın dünyadaki ilk termal oteli olacak. Uzun uğraşlar sonunda onları ikna ettim. Ramada ya şehir ya da resort otel yapıyor. Biz ise onlara bunu sadece bir termal otel olmayacağını anlattık. Termalin yanında deniz kenarında yerimiz var. Dağ evimiz bulunuyor. Deniz, termal ve dağ. Üçünü bir arada sunan dünyada başka bir örnek olmadığını söyledik. Varsa biz talebimizden vazgeçeceğimi aktardım. Araştırdılar ve böyle bir örnek bulamadılar. Bu iddiayla el sıkıştık. 1 Mart’ta da konuklarımızı ağırlamaya başlayacağız” dedi. 22 milyon TL bir yatırımla hayata geçecek olan Ramada Resort Kazdağları Thermal&Spa’nın 121 odası bulunuyor.

'TURİZM HEP SIKINTILI'

Turizm sektörünün durumuna dair de konuşan Mehmet Öngen, şu tespitlerde bulundu:

“Ben kendimi bildim bileli turizm sektörü hep sıkıntı içinde. Rahat bir sezon geçirdiğimizi hiç hatırlamıyorum. Türk girişimcisi de çok sorunla boğuştuğundan artık çelikleşti. Bugüne kadar turizmin geliri hep arttı ve yatırımlar da devam ediyor. Ben bu konuda iyimserim. Bir söz var, ‘Avcı ne kadar hile biliyorsa, ayı da o kadar kaçacak yol biliyordur.’ Dolayısıyla turizmci de bu sıkıntıların üstesinden gelecek bir yol mutlaka bulacaktır.”

Yazının tamamını okumak için tıklayınız.
Bu Haber 20.12.2015 - 09:55:08 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.