'Almanlar tatil için kendi ülkelerine ve yakın ülkelere akın ediyor'

'Almanlar tatil için kendi ülkelerine ve yakın ülkelere akın ediyor'
Almanya'da yapılan yeni bir tatil araştırması, Almanların değişen tatil tutumuna ilişkin önemli veriler ortaya koyuyor.TurizmGüncel - Dış Haberler


Almanlar giderek ''riskli'' gördükleri tatil destinasyonlarından uzaklaşıyor. German Holiday Homes Association DFV (Deutscher Ferienhaus Verband) tarafından yapılan araştırmaya göre, geçtiğimiz yıl tatilini kendi ülkesinde veya yakın ülkelerde geçiren Almanların sayısı yüzde 16 oranında artarken, bu tatillerden elde edilen gelirlerde ise yüzde 24'lük bir artış kaydedildi.

''ALMANYA İÇİN BÜYÜK BİR EKONOMİK FAKTÖR''

DFV Başkanı Tobias Wann, ''Bu etkileyici rakamlar yalnızca Almanya iç turizm pazarı için hızlı ve dinamik bir büyüme anlamına gelmiyor, aynı zamanda Almanya için giderek daha büyük bir ekonomik faktör anlamına geliyor.'' dedi.

2017'DE DE BENZER BİR BÜYÜME BEKLENİYOR

Alman iç turizm pazarında 2017 yılında da benzer bir büyüme beklendiği ifade edilen DFV raporunda, yurt dışı destinasyonlarda terör saldırıları devam ettikçe de bu büyümenin süreceği kaydedildi. Rapora göre Almanlar, kendi ülkelerinde veya yakın ülkelerde kiraladıkları evlerde, yurt dışındaki korunaklı otellere nazaran kendilerini daha güvende hissediyor.

BÜYÜMENİN LOKOMTİFİ AİLELER

Almanya iç turizm pazarındaki büyümede aile tatillerinin etkisine de dikkat çekilen raporda, ''2016 yılındaki iç turizm büyümesinde lokomotif faktör aileler oldu. Ortalama 8.3 geceleme yapan aileler, kiraldıkları evlere ise ortalama 1.000 euro idediler. Söz konusu evler, 2-3 odadan oluşan ortalama 76 metrakere daireler'' bilgilerine yer verildi.

DFV araştırmasında, ülke içinde öne çıkan destinasyonlar ise şu şekilde sıralandı: Almanya içinde Schleswig-Holstein ve Mecklenburg-Vorpommern, Alman dışında ise Avusturya, Fransa, Dnimarka, Polonya Baltık sahilleri.
Bu Haber 23.03.2017 - 13:57:12 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • acenteci - 24.03.2017 - 12:50

    Almanyada acenteciyim , daha dün bi alman ailesi müsterim vardi , adamlar 17 senedir Türkiye de tatil yapiyorlarmis, sizin ülkenizde simdi ortalik cok karisik referandum falan var dediler . Avrupa ülkeleri ile yaptigimiz siyasi atismalar turistlerde Türkiye cok karisik ve güvenli olmayan bir ülke intibasi yaratiyor. Gelelim sonuca 3 aile yunanistani aldilar...!

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.