Yunanistan’daki vahşi turist cinayetinin detayları belli oldu

Yunanistan’daki vahşi turist cinayetinin detayları belli oldu

Yunanistan’ın İstanköy (Kos) Adasında Polonyalı kadın turistin öldürülmesiyle ilgili detaylar belli oldu.


Kos Asın’dan öldürülen 27 yaşındaki Polonyalı turist Anastazja Rubinska cinayetine ilişkin yeni bilgiler ortaya çıktı.

Sözcü gazetesinde yer alan habere göre Rubinska’yı öldüren 32 yaşındaki Bangladeşli adamın cinayeti işledikten sonra yaptığı Google aramaları ve genç kadına yönelik korkunç saldırılarının detayları çıktı.

Yunan medyasında yer alan haberde genç kadını öldürmekle suçlanan Salahuddin S. isimli adamın Rubinska’yı öldürdükten sonra Google’da bazı aramalarda bulunduğu belirtildi. Emekli Yunan polisi Yiannis Katsiamakas, Yunan medyasına konuşarak kan donduran cinayetin detaylarını paylaştı.

Genç kadının korkunç cinayeti sonrasında gözaltına alınan Salahuddin S. hakkındaki iddiaları yalanlamıştı. Bangladeşli saldırgan genç kadınla cinsel ilişkiye girdiğini söylemişti.

Gözaltına alınan Bangladeşlinin cep telefonundan bütün verileri sildiğini söyleyen Katsiamakas, “Google’da ‘cansız bir bedenin izlerini nasıl silersin’ diye sorduğu öğrenildi.” ifadesini kullandı.

Google’dan arama yapıp kameraya yakalandı

Salahuddin’in Rubinska’nın bedeninin teşhis edilmemesi için genç kadının bazı parmaklarını kestiği de ortaya çıktı. Katsiamakas, “Her iki elindeki parmakları da kesti. Bu şoke edici bir şey” dedi.

Kamera kayıtlarında Rubinska katiliyle yürürken görülüyor.

Yunan medyasında yer alan haberlerde, saldırganın cep telefonu üzerinden “İtalya’ya aktarmasız nasıl bilet alırım” ve “konum geçmişini nasıl silerim” diye aratmalar yaptığı da belirtildi. Bu aramalardan sonra adamın döviz bozdurduğu ve İtalya’ya bilet aldığı görüntülerin kameraya yansıdığı da aktarıldı.Bu Haber 26.06.2023 - 16:19:04 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.