Türkiye'de 6 yılda 182 fabrika kül oldu

Son 6 ayda İstanbul’da 78, bir yılda Türkiye genelinde de 182 fabrikada yangın çıkması, ‘işyeri sahipleri sigortadan para almak için kasten mi yakıyor?’ şüphesi yarattı. Sigortacılara göre yangınların bazıları şüpheli olsa da ispatı zor olduğundan hasarlar ödeniyor.


İstanbul'daki son fabrika yangını sonrası, ‘işyeri sahipleri sigortadan para almak için kasten mi yangın çıkarıyor?’ diye hem söylentiler hem de şüpheler artmaya başladı. Şüphenin nedeni, son yıllarda fabrika yangınlarındaki artış. Biraz araştırma yaptım. Mesela, İstanbul İtfaiyesi’nin istatistiklerine göre, sadece bu yılın 6 aylık döneminde İstanbul’da 78 fabrika yangını çıkmış. Son 5 yıla bakıldığında ise 836 fabrika yanmış. Bu sadece İstanbul’daki fabrika yangınları. Kimya Mühendisleri Odası’nın rakamlarına göre de sadece 2017 yılında Türkiye genelinde 182 fabrikada yangın çıkmış ya da patlama yaşanmış. Yangınların 48’i tekstil, 36’sı plastik, 30’u gıda, 24’ü boya ve petrokimya fabrikalarında yaşanmış. Haberin devamı>>>


Bu Haber 09.07.2018 - 09:06:57 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Serdar Sağlamtunç, FCSI - 09.07.2018 - 11:24

    Bu rakamlara otel, restoran, hastane, yemek fabrikası yangınlar dahil değil. Basiti çözemeyen insan zor altında sıkışır kalır.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.